Kredi Kartı Muamması

17
Kredi Kartı alanlar da pişman. Almayanlarda pişman! Çünkü Kredi Kartı olanlar ise borç faturaları zamanında ellerine geçmediği için, 2-3 günlük gecikme için 13 günlük yüksek faiz ödemek zorunda kaldığından, Kredi Kartı almayanlar da taksitli alımlardan yararlanamadıkları için pişman.
Bize ulaşan Kredi Kartı sahipleri ve gelen e-mail’den anlaşıldığına göre, Kredi Kartı ile ilgili ödeme belgeleri ödeme tarihinden sonra ellerine geç ulaştığı için, bir kaç gün geç ödemeden dolayı ödeme rakamına faiz ekleniyor ve bu faiz, hesap kesim tarihinden başlatılıyor. 2-3 günlük gecikme için 13 günlük faiz eklenmektedir. Buda kart sahiplerini mağdur ediyor. Yanı ödeme belgesini zamanında alamayan Kredi Kartı mudileri, karda mı? Yoksa zararda mı?
Ödeme belgeleri neden geç geliyor?
İlgili bankalara sorulduğunda; “Genel Müdürlüğümüz zamanında gönderiyor. Postanelerde gecikiyor.” Postane yetkililerine sorulduğunda ise; “ Zarflar bize gelir gelmez adreslere ulaştırıyoruz” diyor. Şimdi birileri; “Biz zamanında gönderiyoruz” diğeri; “Postaneye geç geliyor!” diyor.
Kim ne derse desin. Ödeme Belgesi geç gelen vatandaşlar, 2-3 günlük gecikme için 13 günlük yüksek faiz ödemeye devam ediyor.
Daha önceleri postanelere verilen zarfların üzeri, tarihlendirilirdi. Şimdi postaya teslim tarihi olmadığı için kim haklı kim haksız belli değil. Galiba belli olan tek bir şey var oda kart sahibinin yolunması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here