Köysel’den yeni ürün, “Süt Reçeli”

102
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi’nde üretim yapan "Köysel" İşletmesi üretimde %100 Doğal Ürünler kullanıyor.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi’nde Ayhan Yakar ve ortakları tarafından kurulan Köysel İşletmesi, ürettiği 12 çeşit Organik Reçel’den sonra geçen yıl Közlenmiş Yağlı Kırmızı Biber ile Közlenmiş Domates, Patlıcan ve Havuç’tan imal edilen kahvaltılık soslarını da müşterilerinin beğenisine sunmuştu. Köysel’in yeni sezonda yeni ürünü ise "Süt Reçeli" Keçi Sütü’nden imal edilen Süt Reçeli, doğal ortamda karemelize edilerek tüketicilere sunuluyor.
Köysel üretimde %100 Doğal Ürünler kullanıyor. Reçel üretiminde kullanılan meyve ve sebzeler doğal olarak, koruyucu ilaç kullanılmadan, hayvan gübresi ile üretiliyor. Reçelde kullanılan meyvelerin bir kısmı da doğada bulunduğu şekilde toplanıyor. Doğal ortamda kendiliğinden yetişen Kızılcık, Dağ Çileği, İncir ve Güvem gibi. 
* Köysel işletmesi üretiminde doğallıktan vazgeçmiyor
Reçellerinde sadece Pancar’dan üretilen Toz Şeker, Su ve Limon Tozu kullanan Köysel İşletmesi, hiçbir ürününde kimyasal koruyucu kullanmıyor. Koruyucu kullanmayan işletme, ürünlerinin kapakları açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalarını tavsiye ediyor. Ürün buzdolabında saklanmazsa içinde koruyucu olmadığı için kısa zamanda bozulabiliyor. Közlenmiş Patlıcan ve Biberlerin üretimi makineler yerine, yörede bulunan kadınlara tüm hijyenik şartlar sağlandıktan sonra doğal yöntemle kabukları çıkartılarak yaptırılıyor.
Ayhan Yakar Köysel Reçel Üretim İşletmesi’nde; Yeşil Ceviz, Elmalı Yeşil Ceviz, Ahlat, Armut, Güvem, Kızılcık, Erik, Çağla Badem, Karpuz, Çilek, İncir ve Domates Reçeli olmak üzere 12 Çeşit Reçel üretildiğini, geçen yıl reçel çeşitlerine yeni ürün olarak; Kahvaltılık Közlenmiş Patlıcanlı Biber, Közlenmiş Yağlı Biber ve Yeşil Ceviz Ezmesi’nin de ilave edildiğini, bu yılın yeni ürününün ise üretimine yeni başlanan Süt Reçeli olduğunu söyledi. Yakar, yeni ürün süt reçelinin keçi sütünden üretildiğini, doğal ortamda karemelize edilerek müşterilerine sunulduğunu ifade etti.  
Ayhan Yakar Köysel ürünlerinin üretimi hakkında gazetemize şunları söyledi;
“Ürünlerimizde kesinlikle koruyucu kimyasal madde, Glikoz ve Şeker Şurubu kullanılmamaktadır. Amacımız kalite standardı ile doğallıktan vazgeçmeden, insan sağlığını tehtit eden katkı maddelerini kesinlikle kullanmadan doğal ürünlerle üretim yaparak talepleri karşılamak ve tüketicilere endişe duymadan, gönül rahatlığı içinde tüketecekleri ürünleri sunmaktır” dedi. (Hacer Gökkaya) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here