“Köylerimizin eksikleri imkan oldukça tamamlanacak”

28
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, köy gezilerine merkez ilçeye bağlı Yörükbayır, Düzorman, Armağan, Çukurpınar, Beypınar ve Yündalan Köyleri ile devam etti. Vali Aydoğdu, köylerde bulunan eksikliklerin imkanlar el verdiğince giderileceğini söyledi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, vatandaşların istek, arzu ve şikâyetlerini dinlemek, sorunları yerinde görüp, çözüm yolu bulmak için Belde ve Köy gezilerine devam ediyor. Bu kapsamda 29 Nisan 2010 Perşembe günü Kırklareli merkez ilçeye bağlı Yörükbayır, Düzorman, Armağan, Çukurpınar, Beypınar ve Yündalan Köyleri’ni ziyaret etti. İl ve İlçe Müdürlerinin de hazırda bulunduğu köy gezilerinde ziyaret edilen köy sakinlerinin ihtiyaç ve sorunları yerinde görülüp anında giderilmeye çalışıldı.
Köy sakinleri Vali Aydoğdu ile beraberindekileri çiçeklerle karşıladı. Vali Aydoğdu’da bu sıcak karşılamalara kayıtsız kalmayarak, büyükleri dinledi, küçüklere ve öğrencilere hediyeler vererek mutlu etmeye çalıştı.
Köy ziyaretlerine ilk olarak Yörükbayır Köyü’nden başlayan Vali Aydoğdu daha sonra Düzorman Köyü’nü ziyaret ederek köy sakinlerinin istek ve sıkıntılarını dinledi. Köy muhtarlarından köyleri hakkında bilgiler alan Vali Aydoğdu, daha sonra sıcak bir sohbet havasında köy sakinleriyle dertleşti.
Vali Aydoğdu köy sakinlerinin, yol, sulama, kanalizasyon gibi isteklerini dinledikten sonra, Yörükbayır ve Düzorman Köylerinde kanalizasyon sorununun fosseptik çukuru ile çözüleceğini belirterek ilk sorunu halletmeye çalıştı.
Vali Aydoğdu ayrıca, köylerin artık boşaldığını ve bu nüfus azalmasıyla birlikte köy okullarının da harabelik bir hale geldiğini belirterek, köy sakinlerinden bu köy okullarını nasıl kullanacakları yönünde düşünmelerini, gerekli yardımın yapılarak bu binaları köy sakinlerinin hizmetine kazandırılabileceğini belirtti.
*Armağan Köyü’nde açılışlar yapıldı, sorunlar dinlendi
Vali Cengiz Aydoğdu, köy ziyaretlerine Armağan Köyü’nden devam ederek, Armağan Köy Muhtarlığı tarafından tadilatları yaptırılarak yeni bir çehre kazandırılan, köy muhtarlık binası, şadırvan, spor salonu ve park bahçe düzenlemelerinin açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Vali Aydoğdu ile birlikte Köy Muhtarı Nahit Bulut keserek yeni düzenlenen hizmet yerlerini köy halkının hizmetine sundu. Armağan Köy Muhtarı Bulut, yaptığı konuşmasında köyü hakkında istek ve sıkıntıları dile getirerek, Vali Aydoğdu’ya da şimdiye kadar yapmış olduğu hizmetler için teşekkür etti.
Vali Aydoğdu’da yaptığı konuşmasında;
“Armağan Köyü yapacağını yapmış. Tebrik ediyorum. Hakikaten hoş bulduk, Armağan Köyü’nü, sizleri hoş bulduk. Bu hoşgeldin karşılamanızda bizi çok memnun etti. Bu köyde bizi en çok etkileyen, takdir ettiğimiz şey, sizlerin heyecanı. Bu heyecan oldukça, bu köy yaşar, buraya gençlerde gelir, iş sahaları da açılır. Bu heyecanının kaybolmaması lazım. Elimizden geleni, devletimizin imkanları çerçevesinde yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Ama Armağan Köyü hakikaten heyecanıyla ve yapılan hizmetleriyle örnek bir köy. Bunun devamını diliyoruz. Bundan sonrada görüşeceğiz, konuşacağız. Daha sık görüşeceğiz. Armağan Köyüne yapılan hizmetlerin takibine geleceğiz. Sizin bu çalışma heyecanınız bizlere köyünüze bağlayacak. Bundan emin olun.”dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Aydoğdu, Armağan Köyü Muhtarlığı’na yardımda bulunarak, çevre düzenlemelerinin yapılmasında emeği geçen Sayit Akkuş, Cemal Alkan, Cemil Alkan, Mustafa Gündüz ve Yusuf Gün’e teşekkür plaketi verdi.
* Çukurpınar, Beypınar ve Yündalan Köyleri de ziyaret edildi
Vali Cengiz Aydoğdu, Armağan Köyü’nden sonra Çukurpınar, Beypınar ve Yündalan Köylerini de ziyaret ederek, köy sakinleriyle buluştu. Köy muhtarlarından köyleri hakkında bilgiler alan Vali Aydoğdu, köy sakinlerinin günlük yaşamlarına girerek, onların isteklerini, sıkıntılarını, fikirlerini bire bir dinledi. Vali Aydoğdu, köylere yaptığı ziyaretlerde köy sakinlerinin isteklerinin zamanla ve imkânların el verdiği takdirde yapılacağını, yapılan hizmetlerin de takipçisi olacaklarını belirtti. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here