“Köylerimizi daha iyi yaşanılır bir hale getirmek istiyoruz”

15
Kırklareli’nin Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin, KÖY-DES kapsamında başlatılan çalışmalar ile ilçeye bağlı köyleri daha iyi yaşanılır bir hale getirmeyi istediklerini belirterek şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“KÖY-DES Çalışmaları kapsamında Kofçaz ilçemiz ile Tastepe Köyü arasında 4 kilometrelik 2. kat asfaltımız Kırklareli İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yapılacak. Burası için Kaymakamlık olarak malzeme ihalemizi yaptık. Halen Terzidere Köyümüz ile Topçular Köyümüz arasındaki 7 kilometrelik yolumuzda 2. kat asfaltla döşeniyor. Buradaki çalışmalar tamamlanmak üzere, bu hafta içerisinde de ilçe merkezimiz ile Tastepe Köyümüz arasındaki 4 kilometrelik yolda çalışmalar başlayacak.
Aşağı Kanara Köyümüz ile Devletliağaç Köyümüzde de Parke Taş Döşeme işlemleri çalışma programımıza alındı. Kırklareli İl Özel İdaresi ekipleri tarafından bu yıl içerisinde taş döşeme işlemleri de yapılacak. Bunun için Kaymakamlık olarak koordinasyonu sağladık. 
Tastepe Köyümüz ile Karaabalar Köyümüzün kanalizasyonu tamamlandığı için Trakya Kalkınma Ajansı tarafından bu iki köyümüze Doğal Arıtma Tesisi yapılacak. Bunun için de 27 Temmuz 2011 Çarşamba günü ihalesi gerçekleştirilecek. Bu çalışmalarımızı sene sonuna kadar tamamlayarak köylerimizi daha iyi yaşanılır bir hale getirmeyi hedefliyoruz.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here