Köyde yaşayan çocuklara spor eğitimi veriliyor

11
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Eskitaşlı Köyü’nde 120 çocuğa, 4 antrenör eşliğinde spor eğitimi veriliyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Eskitaşlı Köyü’nde 120 çocuğa, 4 antrenör eşliğinde spor eğitimi veriliyor. 
Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Soner Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  "sporu köylere yayma" hedefiyle köylerde sportif çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Avrupa’da spor eğitiminin köylerde başladığını belirten Polat, "Bu amaçla biz de Lüleburgaz’da böyle bir çalışma başlattık. Eminim ki buradan birçok Türkiye şampiyonu, belki Avrupa ve dünya şampiyonları çıkarabiliriz" diye konuştu.
Polat, program kapsamında çocuklara, judo, masa tenisi, güreş ve atletizm branşlarında eğitim verdiklerini ifade etti.
Bu çalışmanın Türkiye’de bir ilk olduğunu düşündüğünü aktaran Polat, şöyle devam etti:
"Şimdiye kadar hiçbir köyde böyle bir çalışma başlatılmamıştır. Ayrıca biz bu köyü özellikle tercih ettik. Çünkü burası, eğitim ve öğretim başladığında 6 köyün çocuklarının taşımalı eğitimle geldikleri büyük bir köy. İnşallah bir spor salonu yapılacak. Bunun da altyapı çalışması devam ediyor."
* "Öz güvenleri artıyor"
Polat, köyde yaşayan çocukların spor alanında daha başarılı olduklarını, spor yapan çocukların da öz güveninin arttığını söyledi.
Köyde yaşayan çocukları, şehirdeki çocuklar gibi internet, kafe ve gezebilecekleri çok fazla yer bulunmadığı için spora yöneltmeye çalıştıklarını belirten Polat, "Zaten başarıyı biz buradan bekliyoruz. Daha çok çalışma, daha çok başarı getirecek. Bu çalışmalardan çocuklar da çok memnunlar. Hatta şöyle tarif edeyim, antrenman günleri bizi beklerken ana yola kadar geliyorlar ve burada bizim peşimizden salona kadar koşuyorlar." 
Çocuklardan Yağmur Gülser de boş zamanlarını spor yaparak değerlendirdiğini ve etkinliklerin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here