Köy Koop Kırklareli Birliği Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

20
Kırklareli Köy Kalkınma ve Diğer Amaçlı Kooperatifler Birliği (Köy Koop Kırklareli Birliği) Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.
HABER MERKEZİ
Köy Koop Kırklareli Birliği Olağan Genel Kurulu’nu 11 Haziran Pazartesi günü saat 11.00’da Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Çoğunluğun sağlanmasının ardından Saygı Duruşuyla başlayan toplantıda konuşma yapan Birlik Başkanı Nedayi Çelik; “Kooperatifi 2 yıl önce devraldık. Bilindiği gibi biz kooperatifi devir aldığımızda adeta bir enkazdı. İçine girdiğimizde ise sorunların çok daha büyük olduğunu gördük. Şuan eskiye bakarak daha iyi bir durumdayız ve daha da iyi olma yolunda ilerliyoruz. Devam eden mahkemelerimiz var. Onlar sonuçlandığında daha da iyi olacağız. Biz gücümüzü üyelerimizden alıyoruz. Bugün buraya gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmanın ardından Divan Başkanlığına Ahmet Erken, Divan Başkan Yardımcılığına Ramazan Demirkıran, Katip Üyeliğine ise Turgut Özbek, Gündoğan Dağ, Rıfat Bayar ve Şerafettin Fil seçildi. 
15 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda ilk olarak Yönetim ve Denetleme Kurulu Raporları ile Bilanço Kâr-Zarar Cetveli okundu. Yönetim Kurulu raporu, Denetim Kurulu Raporu ile bilanço kâr zarar cetvelinin görüşülmesi yapılarak aklanması gündemine geçildi. Bu maddeler okunarak oylamaya sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin bir diğer maddesinde ise Ziraat Bankası’ndan süt destekleme ve anaç sığır destekleme primlerinin alınması ve Birim Kooperatiflerine dağıtılması konusunda Yönetim Kurulu’na destek verilmesi hususu görüşüldü. Konu oy birliği ile kabul edildi.
Daha sonra ise anaç sığır desteklerinden %7 hizmet bedeli alınması ile ilgili kararın görüşülüp karara bağlanması konusu görüşüldü. Karar oy çokluğu ile kabul edildi.
Son olarak ise birliğin bir üst birliğe kayıt olması ve üyeliğinden ayrılması konusunda Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi konusu görüşüldü. Görüşme sonrasında yapılan oylama ile Yönetim Kuruluna yetki verildi.
Toplantı sırasında Kooperatif Tüzüğü’nün bilinmemesi nedeniyle zaman zaman sıkıntılar yaşandığı gözlerden kaçmadı. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.