“Kötü hayvan yoktur, kötü hayvan sahibi vardır”

20
Edirne’de, sokakta köpek gören vatandaşların panik yapmadan, sakin ve soğukkanlı olması gerektiği bildirildi.

 


Edirne Belediyesi Veterineri Abdullah Deveci, yaptığı açıklamasında sokakta köpek gören vatandaşların, köpeğin ırkını bilmeden panik ortamı yarattığını söyledi.
Sahipsiz sokak köpeklerinin tek tek toplandığını ve Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Kedi ve Köpek Barınma Evi’ne götürülerek burada barındırıldığını anlatan Deveci, ”Biz belediye olarak herkese hayvan sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Bunun için ilköğretim okullarına yönelik programlar yaptık. Öğrencileri, bu barınma evine götürerek hayvan sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Ancak, yanlış davranışlar içerisine giren bazı vatandaşların tutumu nedeniyle bütün emeklerimiz boşa gidiyor” dedi.
Vatandaşların köpeklere karşı yanlış bir davranış içine girmemesi gerektiğini bildiren Deveci, şunları kaydetti:
”Sokakta görülen her köpek pitbull değildir. Köpeğin ırkını bilmeden panik bir ortam yaratarak polisi, jandarmayı aramasınlar. Eğer sokakta sahipsiz bir köpek görüldüyse 0 284 235 52 31 numaralı telefonu arasınlar. Sokakta köpek gören vatandaş panik yapmasın, sakin ve soğukkanlı olsun. Kötü hayvan yoktur, kötü hayvan sahibi vardır. O nedenle vatandaşlarımız köpek gördüklerinde panik yapmasınlar.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here