KOSGEB Sertifikaları Babaeski Ticaret Borsası’nda törenle verildi

13
* Kırklareli’nin Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün her türlü toplumsal etkinlikte büyük rol oynuyor. 
 
Haber: Özkan Başaran
Kırklareli’nin Babaeski Ticaret Borsası Hizmet Binası birçok toplumsal proje’nin anlatımına ev sahipliği yapıyor. Gerek yurt dışı gerekse yurt içi gezilerinde projelerini yerinde inceleyen bir anlayışla hizmet veren Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün ve yönetimi aktif çalışmalarıyla göz dolduruyor. Bu toplumsal etkinliklerden biri de 5 Haziran 2012 Salı günü Babaeski Ticaret Borsası binasında gerçekleşti.
Kırklareli İş-Kur İl Müdürlüğü ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürlüğü ortak çalışması olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” 25 Şubat-5 Nisan 2012 tarihleri arasında 25 yeni girişimcinin katılımları ile Babaeski Ticaret Borsası Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.
5 Haziran 2012 Salı günü Babaeski Ticaret Borsası Hizmet Binası’nda; Babaeski İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Aksoy, Kırklareli Meteoroloji İl Müdürü  Naci Gürbüz, DAEM Proje Uzman Eğitimci Mustafa Özcan, DAEM Koordinatörü Armağan Türk’ün katılımlarıyla 2 aylık süre zarfında toplam 13 iş günü eğitim alan katılımcılara belgeleri verildi.
Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Kırklareli İŞ-KUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürlüğü ortak çalışması olan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi 25 Şubat-5 Nisan 2012 tarihleri arasında Babaeski Ticaret Borsası Hizmet Binamızda gerçekleştirildi.
Programın amacını ve gerekçesini şu şekilde özetleyebiliriz; Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaşması. Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması. Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması. İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi. İstihdamın arttırılması. Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi. Girişimcilerin yararlanabileceği hibe ve desteklerle ilgili eğitim ve yardımlara borsamız her zaman yardımcı olacaktır.
Girişimciliğin bu denli desteklendiği günümüzde halkımızın bu tür organizasyonlara ilgisi beni gerçekten mutlu etti. Bu girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayan girişimcilerin sertifikalarını kendi amaçlarında uygun kullanmalarını diliyor, girişimcilerimizi huzurunuzda şahsım ve kurumum adına kutluyor, kendilerine iş hayatında başarılar diliyorum.”
Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan girişimcilerin sertifikalarını; Babaeski İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Aksoy, Kırklareli Meteoroloji İl Müdürü Naci Gürbüz, DAEM Proje Uzman Eğitimci Mustafa Özcan, DAEM Koordinatörü Armağan Türk birlikte takdim ettiler. 
Girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan girişimciler; Güven Coşkun (Arı ve Arıcılık  Hizmetleri), Güvenç Özdağ (Boza İşletmesi), Emre Eryılmaz (Mermercilik), Gökhan Tekinkır (Bitkisel İlaç), Çisem Yeşiltuna (Müzik Organizasyon), Şadiye Sayınsöz (Ev Yemekleri), Melek Taygur (Tuhafiye), Meltem Özselgin (Bayan Çanta), Cemal Yalçın (İnşaat), Ali Şengöz (Forklift), Nazime Topuz (Kamyon Şasesi), Tuğba İlhan (Fast Food), Lale Dafdaf (Sigorta Acenteliği), Vedat Bircan (Deri Mont Dikimi), Ergin Köseoğlu (Bijuteri), Hayri Tugay Doğan (Cafe-Restaurant), Filiz Biçim (Gümüşevi), Esma Sarov (Fast Food), Sabriye Demirci (Şarküteri) 
  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here