“Korsanla her platformda mücadele eden birliğiz”

17
* İLESAM Genel Başkanı Parmaksız “Telif Hakları Bilincinin Eğitim
Kurumları ve Ülke Genelinde Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması
Projesi” konferansında; ““Şair ve akademisyenlerin telif haklarını
koruyan ve korsanla her platformda mücadele eden birliğiz” dedi.

HABER MERKEZİ
Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği ile “Telif Hakları Bilincinin Eğitim Kurumları ve Ülke Genelinde Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında Kırklareli İl Halk Kütüphanesi  Konferans salonunda İLESAM Gene l Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın katılımı ile 07 Ocak 2011 Cuma günü saat 10.00’da gerçekleştirildi.
İLESAM ve Kırklareli İl Kültür Turizm’in katkılarıyla gerçekleşen “Telif Hakları Bilincinin Eğitim Kurumları ve Ülke Genelinde Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi” konferansına Kırklareli Belediye Başka Vekili Ünal Başkur, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü  Mustafa Akkaya, Araştırmacı Gazeteci Yazar Nazif Karaçam, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Kırklareli İl Temsilcisi Alaaddin İkican, kurum müdürleri ve sivil toplum örgütleri katıldı.
Konferans İstiklal Marşımızın okunması ve saygı duruşunda bulunulması ise başladı. İLESAM Genel Başkanı Parmaksız yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Birliği 1850 edebiyatçı, akademisyen ve ilim adamının üye bulunduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği içinde faaliyet gösteren yazar, şair ve akademisyenlerin telif haklarını koruyan ve korsanla her platformda mücadele eden ülkemizin en büyük yazar meslek birliğiyiz.
Birliğimiz kültür ve sanat hayatımızın temsilcileri olan edebiyatçı ve bilim adamı yazarlarımızın haklarını korumanın yanı sıra milli kültürümüzün yaşatılması ve yaygınlaştırılması doğrultusunda bilim, kültür ve sanat faaliyetleri yürütülmekteyiz.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here