Korkmaz Öyle bir Öğretmen olun ki herkes sizi sevsin

19
12 Eylül 2013 Perşembe günü Kırklareli’ne yeni atanan öğretmenlere Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde uyum programı çerçevesinde seminer verildi. Halk Eğitim merkezi salonun da ….
HABER MERKEZİ
12 Eylül 2013 Perşembe günü Kırklareli’ne yeni atanan öğretmenlere Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde uyum programı çerçevesinde seminer verildi. Halk Eğitim merkezi salonun da gerçekleştirilen programa Kırklareli’ne atanan 217 yeni öğretmenler katıldı. Program Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Eğitim Bilişim Ağı (EBA’dan ) canlı yayınıyla tüm Türkiye’de aynı anda tüm yeni atanan öğretmenlere konuşmasıyla başladı. Nabi Avcı yeni atanan öğretmenlere yine görevlerinde başarılar diledi.  Daha sonra canlı yayına çıkan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin yeni atanan öğretmenlerin neler yapması gerektiğini anlattı. Yusuf Tekin daha sonra Fatih Projesi hakkında yeni atanan öğretmenlere bilgi verdi. Yusuf Tekin yeni atanan öğretmelere görevlerinde başarılar diledikten sonra canlı yayın sona erdi. Canlı Yayın sonrasında kürsüye çıkan Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz Kırklareli’ne yeni atanan Öğretmenlere bir konuşma yaptı.  Konuşmasında Korkmaz şunları kaydetti: ‘’ İdareci arkadaşlarımız ve basınımızın değerli mensupları, 2013-2014 öğretim yılı pazartesi günü 1. Sınıf öğrencilerimize başladı. 16 Eylül 2013Pazartesi günüde eğitim ordusunun yeni neferleri sizlerle eğitim yılı tüm yurtta başlayacak. Bildiğim kadarıyla benden öne sayın bakanımız sizlere hitap ettiler daha sonra müsteşarımız sizlere hitap ettiler son olarakta etik kurulu başkanımız konuştular bakanlarımız sizlere Ankara’dan sanal olarak seslendiler bizde bu program gereği sizlere canlı olarak sesleniyoruz. Bugün burada Valimizde size seslenecekti ancak kendileri şuan il dışında olduğu için kendileri katılamadı. İl içinde olsalar her programa olduğu gibi bu programa da katılırdı. Aramızda Kültür Turizm Müdürlüğünden de Müdür yardımcımızda var ilin tanıtımı ile ilgili size bilgi verecekler” dedi.
Sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz atanan öğretmenlerden kaç kişinin birinci ve kaç kişinin ikinci tercih olarak Kırklareli’ne geldiğini öğrenmek amacı ile el kaldırmalarını istedi.  Yaklaşık 30’nin ilk tercihi Kırklareli. İkinci tercihi olarakta 10-13 kişide ikinci tercih olarak Kırklareli’ni tercih ettiğini görüldü. İdarenin uygun yere gördüğü yere atananları ise 25- 30 kişi. Korkmaz sözlerine şöyle devam etti: “Ben kayıtlara baktım gördüm ki 4/1 kadar arkadaşlarımız buralı yanı Kırklareli nüfusuna kayıtlı gece sene bu oran daha fazlaydı 4/3 kadar Kırklareliliydi. Bize 217 öğretmen atandı bu 217 öğretmenin 157 tanesi bayan öğretmen 60 tanesi erkek öğretmen. Şu söylemek istiyorum tercih dışı atanmış olsanız bile ortamı severseniz daha çok başarılı olursunuz. İlimizde eğitim öğretim acısından çok hassas bir veli kitlesi var. Tabii ki de buda ailenin ilgisi, öğretmenin ilgisi, idarenin ilgisi eğitimde başarıyı kendiliğinden getiriyor. Hal böyle olunca başarılı bir İl ortaya çıkıyor. Üniversiteye yerleştirmede son 6 yıldır Kırklareli Türkiye 1.si. SBS’ de de ilk İller sırasında yer alıyor diyebiliriz. Şöyle ki 2 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM illerin sıralamasını açıklamıyor. Size son olarak söylüyorum ki öyle bir öğretmen olunki tüm veliler tarafından saygı ve sevgi görün’’ dedi. Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’ın konuşmasının ardından Kırklareli’ne atanan yeni öğretmenlere Kırklareli’ni tanıtan kitapçıklar dağıtıldı.
                                                                                              Serkan Koçtürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here