“Kooperatifler kapatılmak zorunda mı bırakılacak”

12
29 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 13.30’da Akkuş Kaya Otel’de Kırklareli Damızlık Birliği Başkanı Ali Dermenci önderliğinde toplanan Kooperatif Başkanları, kooperatiflerinin içinde bulunduğu sorunları anlatmak için Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklarelii Milletvekili Şenol Gürşan ile bir araya geldiler.
HABER MERKEZİ
 
Toplantıya Kooperatif Başkanları’ndan; Köy- Kop Başkanı Nedayi Çelik, Kayalı Kooperatif Başkanı Birol Göcen, Değirmencik Kooperatif Başkanı Reşat Kıpçak, Asilbeyli Kooperatif Başkanı Ahmet Akgün ve eski Başkanı Canan Bora, İnece Kooperatif Başkanı Recep Yılmam, Ulukonak Kooperatif Başkanı Cevdet Kama, Osmancık Kooperatif Başkanı Olcay Şanlı, Ürünlü Kooperatif Başkanı İsmail Zaralı, Haznedar Kooperatif  Başkanı Yusuf Yaşa katıldı. 
Kooperatif  Başkanları, Vergi Dairesi’nden kooperatiflere gönderilen 2006 yılında yasanın değişmesi ile tüm kooperatiflerin Kurumlar Vergisi’ne dahil edilmek ve geriye dönük vergilendirilmek istendiği, zaten zor şartlarda faaliyetlerini yürütmeye çalışan kooperatiflerin işlerini daha da zorlaştıracağı ve hatta birçoğunun kapanma noktasına geleceğini belirterek, Milletvekili Şenol Gürşan’dan bu konuda yardım ve desteklerini beklediklerini ifade ettiler. 
Milletvekili Şenol Gürşan’da, Kooperatif Başkanları’nın bu haklı taleplerini dinledikten sonra; Ankara’ya döndüğünde Tarım ve Maliye Bakanı ile görüşerek, sorunu çözmek için elinden geleni yapacağını söyledi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here