Konteynırda üstün kalite

23
Kırklareli’nin Babaeski İlçe Devlet Hastanesi Laboratuarı prefabrik konteynırda hizmet vermesine rağmen Amerika’dan “Üstün Kalite Belgesi” aldı.
HABER MERKEZİ
Babaeski Devlet Hastanesi Laboratuar Sorumlusu Murat Küçükkul verdikleri kaliteli hizmet nedeniyle Amerika’da hizmet veren Bio-Rad adındaki Laboratuar Kontrol Firması tarafından “Üstün Kalite Belgeleri” aldıklarını söyledi. Bio-Rad adlı Laboratuar Kontrol Firması’nın Certificate ot Achievement Belgesi’ni Laboratuar adına, yine aynı firma tarafından şahıslara verilen External avality contol belgesinin ise kendisinin adına yollandığını söyleyen Laboratuar Sorumlusu Murat Küçükkul; “Normalde yıl boyunca her ay yollanan laboratuar değerlerinin 9 ay aynı olması durumunda laboratuarlara bu belge gönderilir. Bizim 2012 yılında yolladığımız değerlerin hepsi aynı görüldü ve bu belgeyi almaya hak kazandık” dedi.
Babaeski Devlet Hastanesi’nin fiziki yetersizliklerine rağmen bu belgeyi almanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Laboratuar Sorumlusu Küçükkul; “Şuan prefabrik konteynırda hizmet veriyoruz. Hizmet verdiğimiz mekan dış görünüşüyle iyi gözükmese de bu laboratuarda 100 farklı test yapılabiliyor ve bir çok fakülteyle aynı düzeyde hizmet veriyoruz. Verdiğimiz kaliteli hizmet aldığımız bu belgelerle taçlandırıldı. Bu belgeler idaremizin bizlere verdiği yetki ve laboratuardaki çalışma arkadaşlarımın fiziki yetersizliğe rağmen özveriyle çalışmasıyla kazanıldı” dedi.
Babaeski Devlet Hastanesi’ni daha iyi günlerin beklediğini vurgulayan Murat Küçükkul; “Şuan yeni hastane inşaatımız devam ediyor. Fiziki yetersizliğe rağmen bu belgeyi kazanmamız, yeni hastanemize geçtiğimizde çok daha kaliteli hizmet vereceğimizin göstergesidir” dedi.
Küçükkul Konteynırdan olan laboratuarda Babaeski Devlet Hastanesi’nin yanı sıra Babaeski’de bulunan 15 ve Lüleburgaz’da bulunan 53 aile hekimliğinin testlerinin yapıldığını da kaydetti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here