“Kongreler bizim düğünlerimizdir”

13
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı; “Kongrelerimizi elimizden geldiğince en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. Kongreler bizim düğünlerimizdir. Halkımızın kongremize katılmaya davet ediyoruz.”
HABER MERKZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı 19 Aralık 2011 Pazartesi günü Yeşilyurt Gazetesi Tesisleri’ne bir nezaket ziyareti düzenledi. Beraberinde AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Sadık Kınık ile birlikte saat 12.30’da gazetemize gelen Merkez İlçe Başkanı Orakçı, Yeşilyurt Gazetesi Koordinatörü Yasin Şendir ile görüştü. Samimi ve sıcak bir sohbet eşliğinde geçen ziyaret ile ilgili konuşan Merkez İlçe Başkanı Orakçı, 25 Aralık 2011 Pazar günü yapılacak olan AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi öncesi bazı açıklamalarda bulunarak şunları kaydetti;
“Bilindiği üzere AK Parti’nin Kırklareli İlçe Kongreleri sürüyor. İlçelerimizin büyük bir kısmının kongreleri tamamlandı. Son olarak Kırklareli Merkez İlçe ve ardından Lüleburgaz’da yapılacak olan kongre ile ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız.
* “Merkez İlçe Başkanlığı görevi tekrardan bana tevdi edildi”
Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı için 11 aday talebi oldu. Genel merkezimizdeki koordinatör milletvekillerimizin araştırmaları sonucu 6 arkadaşımız AK Parti Genel Merkezi’ne davet edildi. Bu davet edilen arkadaşlardan biriside mevcut merkez ilçe başkanı olarak ben oldum. Genel Merkezimizde, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ekrem Erdem ile birebir yaptığımız görüşmelerimiz sonucunda, Genel Başkan Yardımcımız Erdem, diğer arkadaşlarımızın huzurunda merkez ilçe başkanlığı görevini ikici defa bana tevdi ederek beni tekrardan görevlendirdi. Ekrem Erdem, orada bulunan arkadaşlarıma “Hamit Başkan’a çalışmalarında yardımcı olacaksınız diyerek.” bizleri Kırklareli’ne uğurladı. Bizlerde Genel Merkezimizden aldığımız güç ile yolumuza devam etmek için Kırklareli’ne geri döndük.
Çalışmalara hemen başladık. İlk önce listelerimizi hazırlamaya başladık. Kongre hazırlıklarımız sürüyor. Çünkü, kongreler bizim düğünlerimizdir. Kongrelerimizi elimizden geldiğince en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.  Bu bağlamda hazırlıklarımızın sürdüğünü bildirmek, 25 Aralık 2011 Pazar günü yapılacak olan Merkez İlçe Kongremize davet etmek için Yeşilyurt Gazetesi’ne bir ziyarette bulunmak istedim.
Açıklamalarında AK Parti’deki siyasi geçmişi hakkında kendisinden bahseden Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı şunları kaydetti;
“2001 yılında AK Parti’nin kuruluşunda İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladım. Ardından ilk yerel seçimlerimizde AK Parti Belediye Meclisi Üyesi olarak 5 yıl görev yaptım. 2008 yılında yapılan 3. AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Olağan Kongremizde delege arkadaşlarımızın oyları ile AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçildim. Halen bu görevimi sürdürmekteyim.
* “Kırklarelili halkımızın kongremize katılmaya davet ediyoruz”
Siyasi olarak zor bir bölgede olmamıza rağmen AK Parti’deki görevimiz süresince bir referandum olmak üzere 3 seçim geçirdik. Partimizin yönetimindeki arkadaşlarımızın ve üyelerimizin gayretli çalışmaları sonrasında bu seçimlerde başarılı sonuçlar aldık. Oylarımızı katlayarak arttırdık. Merkez ilçede de oylarımızı arttırdık. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi bizler buralara “Efendi olmaya değil, Hizmetkar olmaya geldik.” Bizde aynı parola ile yolumuza devem ediyoruz. Bundan sonra hedeflerimizi arttırarak, yükselterek, çalışmalarımızı hızlandırarak sürdüreceğiz. 25 Aralık 2011 Pazar günü yapılacak olan AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Kongremizin esenlik içinde geçmesini temenni eder, tüm Kırklarelili halkımızın kongremize katılmaya davet ediyoruz. Hayırlısı ile güzel bir kongre geçireceğimize inanıyoruz. Genel Merkezimizden de davetlerimiz oldu. İnşallah davetimizi kabul ederek bazı milletvekillerimiz kongremize iştirak eder.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here