“Komik-i Meşhur Dümbüllü” sahnelendi

5
* Kırklareli Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan “Atatürk Kültür Merkezi”nde yapılan ilk Kültür Etkinlik olan “Komik-i Meşhur Dümbüllü” Oyunu sahnelendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında Kırklareli’ne gelen Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu “Komik-i Meşhur Dümbüllü” adlı oyunu sahneledi.
Yeni açılan Atatürk Kültür Merkezi’nin ilk oyunu olma özelliğini de taşıyan gösteri büyük bir ilgi ile izlendi.
Yönetmenliğini Abdullah Şahin, Koreografisini Çiğdem Tunç, Dekorunu Nazmi Karabacak, Kostümlerini Şinasi Günaydın, Meryem Acar, Müziğini Nida Şan’ın yaptığı; Bora Gencer, Çiğdem Tunç, Abdullah Şahin, Sema Aras ve Öykü Yiğit’in oynadığı oyunda, doğaçlama bir mizah türü sayılan tuluat tiyatrosunun ülkemiz topraklarına kök salmış en büyük ustalarından İsmail Hakkı Dümbüllü’nün hayatı ve tiyatroya olan tutkusu anlatıldı.
Sahne kıyafetleri ve kanto da dahil müzikleri ile de büyük beğeni toplayan oyun sonrası kısa bir konuşma yapan Abdullah Şahin; “Biz bir halk tiyatrosuyuz. Bizim mesleğimizde usta ve çıraklar fani, seyirci bakidir. Halk tiyatrosu da halka emanettir” dedi. 
Oyun sonunda sahneye gelerek tiyatroculara çiçek veren Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, performansları nedeniyle oyuncuları tebrik etti ve Kırklareli Belediyesi’nin Kırklarelili tiyatro severleri kaliteli tiyatrolarla buluşturmayı sürdüreceğini söyledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.