Ana sayfa » Eğitim » Kollektor Hattı’nın Eğitim Konferansı Düzenlendi

Kollektor Hattı’nın Eğitim Konferansı Düzenlendi

Kırklareli Belediyesi’nin lider, Ruen Belediyesi’nin proje partneri olduğu “Sınırların Ötesinde Bir Çevreci Kültür Vizyonunun Yaratılması – Sınır Geçiş Bölgesinde Çevreci Kültür Potansiyellerinin Sergilenmesine İlişkin İki Farklı Örnek ” isimli projenin‘’Eğitim Konferansı’’ düzenlendi.
Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Bulgaristan Ruen Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Mustafa’ da katıldı.
Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Lider Partner Ruen Belediyesi’nin Proje Partneri olduğu IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı 3. Teklif Çağrısı kapsamında kabul edilen 2007CB16IPO008-2013-3-119 referans numaralı “Sınırların Ötesinde Bir Çevreci Kültür Vizyonunun Yaratılması – Sınır Geçiş Bölgesinde Çevreci Kültür Potansiyellerinin Sergilenmesine İlişkin İki Farklı Örnek” adlı projenin amacı su kirliliğini durdurmak ve önlemektir.
“Doğayı Ve Çevreyi Korumak Zorundayız”
Projenin “Eğitim Konferansı” etkinliği kapsamında uzman katılımcılar ve gençler ile birlikte, 2 uzman tarafından “Doğayı Koruma ve Çevreyi Koruma” isimli sunumlar gerçekleştirilirken etkinlik kapsamında doğanın ve çevrenin önemine ve korunmasına ilişkin bilgiler gençlere aktarıldı. Katılımcılarla birlikte yeşil alan envanterleri çıkartıldı ve Doğayı ve çevreyi korumaya ilişkin çözüm yolları tartışıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, proje kapsamında Bağlıca deresi içerisindeki atık suyu toplamak için kollektor hattı inşa ettiklerini söyledi. Atık suyu şehrin mevcut atık su arıtma sistemine doğrudan boşaltacak olan bu hattın atık su arıtma tesisine atık su yönlendirmek için son derece gerekli olduğunu belirten Gider ‘’ Atık su arıtma tesisine uzaklığı yaklaşık 5 km’ dir. Proje kapsamında yapılmakta olan kollektor hattının uzunluğu 2.3 km’ dir. Hattın başlangıç noktası Eski Kavaklı Yolu alt kısmında kalan tren yolu noktasından başlıyor ve Akalar mahallesi Çamlık sokak noktasında son buluyor’’ diye konuştu.

Ayrıca kontrol

Tabiat uyanırken Kırklareli’de keyifli iki gün

Kırklareli merkezde tarih ve kültürle başlayan yolculuğunuz, Demirköy, Hamdibey, İğneada, Mert Gölü, longoz ormanları, Dupnisa …

Bir Cevap Yazın