“Kollektor Hattı” Projesi’nde imzalar atıldı

6
Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Lider partner Ruen Belediyesi’nin Proje Partneri olduğU “Kollektör Hattı Projesi”nin yapım işi için imzalar atıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Lider partner Ruen Belediyesi’nin Proje Partneri olduğU “Kollektör Hattı Projesi”nin yapım işi için imzalar atıldı. Çalışmalarına başlanması planlanan proje ile birlikte; su kirliliğini durdurmak ve önlemek amacıyla Bağlıca deresi içindeki atık suyun arıtma tesisine ulaştırılması amaçlanırken, uygulamanın 2,3 kilometreyi kapsayacağı açıklandı.
Başkanlık makamında gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu ve üstlenici firma yetkilisi Zafer Seber katıldı.
Sınırların ötesinde bir çevreci kültür vizyonunun yaratılması-sınır geçişi bölgesinde çevreci-kültür potansiyellerinin sergilenmesine ilişkin iki farklı örnek adlı projenin Kırklareli için önemli proje olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu; “Bu projemiz ile Bağlıca deresi içindeki atık suyu toplamak için Kollektor Hattı inşa edeceğiz. Kollektor Hattı inşa etmemizin ardından su kirliliğini durdurmayı ve önlemeyi amaçlıyoruz. Bu hat, atık suyu şehrin mevcut atık su arıtma sistemine doğrudan boşaltacak. Kollektor Hattı İnşaatı Atık Su Arıtma Tesisi’ne atık su yönlendirmek için son derece gerekli. Uygulamayı planladığımız Kollektor Hattı’nın uzunluğu 2.3 kilometre olacak. Bu ay sonunda, gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından çalışmalara başlayacağız. Bu projemizi yaklaşık 6 ayda tamamlamayı planlıyoruz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here