Kofçaz’lı çiftçiler fuara gitti

8
Kırklareli’nin Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin’in önerileri ve Kofçaz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün organizasyonuyla 10 Ocak 2013 Perşembe günü “İstanbul Avrasya Tarım Fuarı 2013”e çiftçi inceleme gezisi tertip edildi.
HABER MERKEZİ
Avrasya Tarım Fuarı 2013 bünyesinde açılan 3. Hayvancılık, Ekipmanlar, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile 3. Traktör ve Tarım Makineleri, Yem Sanayi ve Yedek Parçaları Fuarları ziyaret edilerek çiftçilerimizin konu ile ilgili bilgi edinmeleri ve yenilikleri görmeleri sağlandı. Fuar gezisi sırasında bazı üreticilerin çeşitli ekipmanları aldıkları gözlendi.
Kofçaz İlçesi ve Köylerinden 20 kişinin iştirak ettiği teknik geziye katılan çiftçiler; “İlçe Müdürlüğümüz, biz çiftçilerin yenilikleri yerinde görmelerini sağlıyor. Fuarlar ufkumuzu açıyor” dedi.
Kofçaz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Yığın;  “Çiftçilerimizin gösterdiği yoğun ilgi yaptığımız işin doğruluğunu kanıtlıyor. Kofçaz çiftçisi yeniliklere açık. Çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan Valiliğimize ve Kaymakamlığımıza Kurumum adına müteşekkirim.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.