Kofçaz’ın Sesi ilk toplantısını yaptı

11
Kofçaz’ın Sesi, 2 hafta önce Kofçaz Belediyesi’nin web sitesi bünyesinde kurulan bir forum.

HABER MERKEZİ
 Bu forumun amacı, şu an hala Kofçaz’da yaşayan veya belirli sebeplerden ötürü değişik illerde yaşayan Kofçazlılar’ı buluşturmak.
Forum kurucularından Fatih Eser, 30 Ocak Cumartesi akşamı forum yöneticileri ve bazı üyeler ile bir araya geldi. Yapılan ilk toplantıda, genel çerçevede Kofçaz adına forumun ne gibi katkılar sağlayabileceği ve Kofçazlıların seslerinin nasıl duyurulabileceği konuşuldu.
Forum yöneticileri, Forumun kesinlikle siyasi bir amaç gütmediğini belirterek, siyasi amaç güdenlerin de yanlarında yerinin olamayacağının altını önemle çizdiler.
Forum Kurucularından Fatih Eser; ilk olarak yaptığı giriş konuşmasında; “Forum olarak amacımız, yalnızca yolunda gitmeyen birşeyleri bulup eleştirmek değil kesinlikle. Kofçaz’da olan ve yapılan güzel şeyleri de takdir ederek teşekkürlerimizi ilgili makamlara ileteceğiz. Bizim dileğimiz; Kofçaz’da birşeyler yapılamıyorsa konunun ilgilisi tarafından bunun neden yapılamadığı, konuyla ilgili bugüne kadar herhangi bir girişimde bulunulmuş mu, yapılmaya çalıştıysa ve olmadıysa ne gibi engeller çıkmış, bunların forum aracılığıyla tüm Kofçazlılara duyurulması” dedi.
* Kofçaz’ın bazı sorunları
Toplantıda, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulurken, Kofçaz’ın bazı sorunlarından bahsedildi. Kofçaz Belediye Düğün Salonu’nun 15 yılı aşkın süredir bakıma muhtaç bir halde olduğunu, düğün yapılması için tek kapalı mekan olan bu salonun bakımsız kalmasının Kofçaz için bir kayıp olduğu ifade edildi.
Ayrıca Kofçaz’daki memurların kamu kurumlarına ait mevcut lojmanlarda kalamadığı, Kırklareli’den geliş-gidiş yapmak zorunda oldukları söylendi. Bunun sebebi olarak ise, lojmanların oldukça bakımsız olması ve ilçe halkı tarafından kullanılması gösterildi.
Öte yandan Kofçaz’da hareketliliğin nasıl sağlanabileceği de tartışıldı. Toplantıya katılan forum üyeleri ve yöneticiler, 15-16 sene önce Kofçaz’da Gölcük Alan Mevkii olarak bilinen yerde Yağlı Güreşlerin yapıldığını ve halkın buna yoğun bir ilgi gösterdiği hatırlatıldı.
Toplantıda, Kofçaz’da su abonelik ücretlerinin toplanmamasına da dikkat çekildi. Su abonelik ücretlerinin, ilçe için önemli bir gelir kaynağı olacağını düşünen forum yöneticileri ve üyeleri, bu konunun üzerine de eğilmek gerektiğine işaret ettiler.
Toplantıda, Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kofçaz Kaymakamı Cengiz Ayhan ve Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan’dan randevu talep ederek, proje ve düşünceleri aktarma kararı alındı. Foruma, Kofçaz Kaymakamı Cengiz Ayhan’ın da destek vermesi dileği de belirtildi.
Yapılan toplantıya Forum kurucularında Kadir Özdere özel sebeplerden dolayı, Belediye Başkanı Nuri Çalışkan daha önceden belirlenen programdan dolayı katılamadıklarını belirttiler.
Öte yandan toplantı şu kişilerden oluştu; Fatih Eser (Yönetici), Eylem Yalçın (Süper Modaretör), Bediha Eser (Süper Modaretör), Merve Cankurt (Basından Sorumlu Modaretör), Hakan Soykan (Modaretör), Sercan Sezer (Üye), Tuncay Kankılıç (Üye), Meriç Yalçın (Üye), Aycan Eser (Üye). (mc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here