Kofçaz’da “KÖYSEL” Reçel İşletmesi, Katkısız Doğal Reçel üretiyor

21
* İşletme sahiplerinden Ayhan Yakar, Katkısız Doğal Reçelin meyvesinin bir kısmını işletmelerinin kendi meyve ağaçlarından, bir kısmını da özel olarak doğadan toplattıklarını ve üretimde hiçbir şekilde katkı maddesi kullanılmadıklarını söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz ilçesinde Ocak ayında faaliyete geçen Köysel Reçel Üretim işletmesi sahiplerinden Ayhan Yakar,  Üretimde kullandıkları meyvelerin bir kısmını doğal ortamda, ilaçsız şekilde yetiştirdikleri ağaçlardan, bir kısmını da doğada kendiliğinden yetişen ağaçlardan toplattıklarını, ürünlerinde toz şeker, su, limon tuzu ve doğal meyveden başka bir şey bulunmadığını söyleyerek; “Ürünlerimizde kesinlikle koruyucu kimyasal madde, Glikoz ve şeker şurubu kullanılmamaktadır” dedi. 
Köysel Reçel Üretim İşletmesi’nde; Yeşil Ceviz, Elmalı Yeşil Ceviz, Ahlat, Armut, Güvem, Erik, Çağla Badem, Karpuz ve Domates Reçeli olmak üzere 9 çeşit reçel üretildiğini, bu reçel çeşitlerine ilave olarak, Kahvaltılık Közlenmiş Patlıcanlı Biber ve Yeşil Ceviz Ezmesi’nin de üretimine başladıklarını belirten Ayhan Yakar; “Ocak ayında Koçaz’da faaliyete geçen işletmemizde kesinlikle katkı maddesi, koruyucu madde, glikoz ve şeker şurubu kullanmıyoruz. Reçel üretiminde kullandığımız meyvelerin büyük bir bölümünü doğal olarak yetiştiriyoruz, bir kısmını da doğada yetişen haliyle köylüye toplattırıyoruz.  Tamamen doğal ürünler ve doğal ortamda üretimle arzda bulunduğumuz için kısa zamanda büyük bir talep oluşturduk. Amacımız kalite standardı ile doğallıktan vazgeçmeden, insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden katkı maddelerini kullanmadan talepleri karşılamak ve insanımıza endişe duymadan, gönül rahatlığı içinde tüketecekleri ürünleri sunmaktır” dedi. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here