Kofçaz’da Hayvan Hareketleri Toplantısı yapıldı

24
Kırklareli’nin Kofçaz İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yoğunlaşması beklenen hayvan hareketlerinin düzenlenmesi ve kaçak hayvan hareketlerinin önlenmesi amacıyla Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin başkanlığında bir toplantı düzenlendi.
 
HABER MERKEZİ 
Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; İlçe Emniyet Amiri Habip Esendemir, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Bozkurt, Belediye Zabıtası ile Köy ve Mahalle Muhtarları katıldı.
Kaymakam Enver Özderin yaptığı açılış konuşmasında insan sağlığının korunmasında da hayvan sağlığının payı olması dolayısıyla ve hayvancılığın İlçe ekonomisinde önemli bir yer tutması nedeniyle konu üzerinde hassasiyetle durulduğunu belirtti.
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Kurtuluş Selçuk tarafından Trakya Bölgesinin Şap Hastalığından Aşılı Arilik Statüsü, Menşe-i Düzenlenmesi, Yol Kontrolleri, 2011 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ konularında bilgiler verildi. Muhtarlar tarafından sorulan çeşitli sorulara İlçe Müdürü Hüseyin Yığın detaylı açıklamalar yaptı. İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Bozkurt, vatandaşların hayvan hırsızlığına ve sahte para verenlere karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Jandarma Komutanı gerçek ve sahte paraları katılımcıların incelemesini sağladı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.