Kofçaz’da “Avcılar Günü” kutlandı

20
“Kırklareli’nin Kofçaz Avcılar Kulübü tarafından düzenlenen “Kofçaz Avcılar Günü” 11 Ağustos 2013 Pazar günü kalabalık bir avcı grubu tarafından kutlandı.


HABER MERKEZİ
“Kırklareli’nin Kofçaz Avcılar Kulübü tarafından düzenlenen “Kofçaz Avcılar Günü” 11 Ağustos 2013 Pazar günü kalabalık bir avcı grubu tarafından kutlandı.
Kutlamalar çerçevesinde düzenlenen Tek Kurşun Yarışmasında 193 katılımcı dikilen hedeflere atış gerçekleştirdi. Etkinliğe yaklaşık 600 kişinin de izleyici olarak katıldıkları görüldü. Kırklareli, Çerkezköy, Süloğlu, Havsa ve diğer çevre il ve ilçelerdeki avcı ve av severler tarafından hayli ilgi gören yarışmanın ana sponsoru Hatsan Silah Sanayi A.Ş. ve Trakya Av Market Barış Yılmaz idi. Yarışma esnasında katılımcılara pilav ayran ikramında bulunuldu. İkram sırasında Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan ve Kofçaz Avcılar Kulübü Başkanı Alper Sezen birer konuşma gerçekleştirdiler.
Nuri Çalışkan ve Alper Sezen; Bu durumun gelenekselleşmesi için çalışmaları başlattıklarını ve her yıl devam etmesi düşüncesi olduğunu belirttiler ve katılımcılara teşekkürlerini sundular. Ayrıca Trakya Av Market Sahibi Barış Yılmaz’a da düzenlenen organizasyona verdiği destek için teşekkür edildi ve Belediye Başkanı Nuri Çalışkan tarafından kendisine plaket takdim edildi.
Birinciye Kofçaz Avcılar Kulübü Başkanı Alper Sezen tarafından bir adet Hatsan Otomatik Tüfek, ikinciye Avcılar Günü’nün yapılışında emeği büyük olan FDD eski yöneticilerinden Hasan Öztürk tarafından Hatsan Marka Otomatik Av Silahı, üçüncüye de Sponsor Firma Trakya Av Market Sahibi Barış Yılmaz Hatsan Marka Havalı Tüfek Hediye etti. Yarışmaya katılan Veteran Avcılara da Köysel Reçelleri şirket ortaklarından Ayhan Yakar Köysel Reçelleri’nin ünlü ürünü olan Ceviz Reçeli hediye etti.
Yarışmaların düzenlenmesi sırasında Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan ve tüm Belediye Ekibi’nin de düzenlenen organizasyona katılımı ve teknik ve eleman anlamında verdiği destek de gözlerden kaçmadı. Yapılan organizasyon da güvenlik ve sağlık önlemlerinin titizlikle alındığı görüldü. (Fatih Eser)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here