Kofçaz ve Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı

5
S.S. Kofçaz ve Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul’da Kofçaz Kaymakamı Mehmet İlidi ve HAYKOOP Kırklareli Başkanı Salih Akkoç, Karaabalar ve Ahlatlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ayhan Yakar’da hazır bulundu.
HABER MERKEZİ
S.S. Kofçaz ve Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul’da Kofçaz Kaymakamı Mehmet İlidi ve HAYKOOP Kırklareli Başkanı Salih Akkoç, Karaabalar ve Ahlatlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ayhan Yakar’da hazır bulundu.
Açılış ve yoklamanın ardından Saygı Duruşu’nda bulunuldu. Yönetim ve denetim kurullarının ibra edilmesi ile devam eden genel kurulda, Yönetim Kurulu’na 3 yıllığına Nuri Çalışkan, Remzi Bozan ve İsmail Eser seçildiler. Seçimlerin ardından söz alarak katılımlarından dolayı Kofçaz Kaymakamı Mehmet İlidi ve HAYKOOP Başkanı Salih Akkoç’a teşekkür eden Nuri Çalışkan; “Kooperatifimizi bireysel emeklerimizle kurduk. Artık kooperatifin emekle zamanı bitti. Artık yürüme zamanı. Potansiyelimiz yüksek. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı %50 hibe destekli Yem Kırma Makinası müracaatında bulunduk. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırklareli İli Destekleme Şube Müdürü Erhan Bey sağ olsun bizlere bu konuda bilgi verdi ve çok da yardımcı oldu. Bu makineyi kooperatifimize kazandırıp üyelerimizin yem ihtiyacını daha az maliyetli hale getirmeyi hedefliyoruz. İlerleyen zamanlarda burada başarı sağlar isek devamında bu tarz yatırımlara daha hızlı şekilde devam etme gayretinde olacağız. Genel Kurula saygılarımı sunuyorum” dedi.
Ardından söz alan HAYKOOP Başkanı Salih Akkoç, Yem Kırma Makinesi’nin kooperatiflerinde üyelerine %30-40 oranlarında daha ucuz yem kazandırdığını ve ortaya çıkan yemin piyasada satılan yemlerden hiçbir kalite farkının bulunmadığını belirtti. Salih Akkoç, üyelerin kendisine sorularını da tek tek yanıtlayarak Genel Kurul’da kooperatif üyelerine bilgi verdi.
Genel Kurul’da üyelere hitaben bir konuşma yapan Kofçaz Kaymakamı Mehmet İlidi; “Değerli Bakanlık Temsilcileri, HAYKOOP Başkanı, Kooperatif Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri ve değerli genel kurul üyeleri, Tarımsal kalkınma Kooperatifleri hem çiftçilere ucuz girdi sağlamak hem de birlik ve beraberlik içinde ürünlerini daha karlı şekilde pazarlayabilmek imkanını vermek için oluşturulan birimlerdir. Şu an burada bu iş için merakı olan ve bir şeyler ortaya çıkarma heyecanı olan insanlar görüyorum. Az önce HAYKOOP Başkanımız ve Kooperatif başkanımız Nuri Çalışkan %50 Hibeli Yem Kırma Makinesi için kooperatif adına başvuru yapıldığını ve olumlu cevap çıkma olasılığının yüksek olduğundan bahsettiler. Bu makinenin bir örneği de aynı zamanda Sergen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı da olan Salih Akkoç başkanımız kooperatifinde mevcutmuş. Burada bir ekip oluşturup bu makinenin çalışma düzenini yerinde görmeli ve kafanızda makineyi net olarak tanımlamanızı tavsiye ediyorum. Hatta bu organizasyonda ben de sizler ile birlikte olmak ve bende görmek istiyorum. Ben Kaymakamınız olarak bu tip toplum yararına organizasyonlarda her zaman yanınızda olduğumu ve kapımın sizlere her zaman açık olduğunu belirterek tüm katılımcıları bir kez daha selamlıyor ve sevgiler sunuyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından kapanış yapıldı ve Genel Kurul sona erdi. (Fatih Eser)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here