Kofçaz Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Olağan Genel Kurul’u toplandı

8
Sınırlı Sorumlu Kofçaz ve Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı 17 Haziran 2012 Pazar günü saat 21.00’da yapıldı.
HABER MERKEZİ
 
Genel Kurul Toplantısı’na bakanlık temsilcisi olarak Kırklareli Tarım Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Erhan Güçlü, Teknik Eleman Rahmi Ocak, Kooperatif Başkanı Nuri Çalışkan ve Kooperatif Yönetim Kurulu katıldı.
151 olan ortak sayısının köy gezileri çalışmaları yapılarak arttırılması gerektiğini belirten Kooperatif Başkanı Çalışkan,  ortakların daha fazla kooperatife ilgili olmalarını istedi.  Kooperatifin güçlendirilerek ortaklarına daha  iyi   hizmet verilebilmesi için neler yapılabileceği konusunda  açıklamalarda  bulunan  Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Güçlü, yörede örnek alınması gereken kooperatiflerden  bahsederek, birlik ve beraberliğin sağlanarak bir et işleme tesisinin kurulabileceğini ve bu konuda üzerlerine düşecek  desteği  vermeye hazır olduklarını söyledi. Genel Kurul Kararı ile kooperatif ortaklarından olan Eski Belediye Başkanlı İsmail Eser ve Malkoçlar Muhtarı Mustafa Aydoğdu’ya yetki verilerek civar kooperatiflerin ziyaret edilmesi ve yöreye uygun nasıl bir tesis kurulabileceği konusunda bilgi toplanması istendi. (ş)  
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here