Kofçaz Müftülüğü’nden Örnek Uygulama

33
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi Müftülüğü görevine başladıktan sonra yapmış olduğu uygulamalar..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi Müftülüğü görevine başladıktan sonra yapmış olduğu uygulamalar ile vatandaşların takdirini kazanan Kofçaz İlçesi Müftüsü Murat Okuyar, ilçede uygulamaya başladığı Sabah Namazı Buluşmaları Programı ile takdir topluyor.
Sabah Namazları’ndan önce cemaat ile buluşarak ilçenin çeşitli köylerinde Sabah Namazı kılıp ardından birlikte kahvaltı yaparak örnek bir programa imza atan Müftü Okuyar, ilçe ve köylerindeki vatandaşların kaynaşmalarını sağlıyor. Bu programlar sayesinde hem dostları, arkadaşlarını gördüklerini ve birlikte namaz kılma huzurunu yaşadıklarını hem de yapılan kahvaltılarda birlikte sohbet etme ve dertleşme şansı bulduklarını belirten cami cemaati Müftüleri Murat Okuyar’ın bu uygulamasından mutlu olduklarını dile getiriyorlar.
Bu güne kadar Kofçaz Merkez, Karaabalar Köyü, Elmacık Köyü, Ahmetler Köyü ve Beyci Köyü’nde bu organizasyonun düzenlendiğini aktaran cami cemaati, 16 köyü bulunan ilçede tüm köylerde bu uygulamanın yapılacağını ve bu konuda ilçe Müftüsü Murat Okuyar’ın çok hassa davrandığını dile getiriyorlar. (Fatih Eser)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here