Kofçaz Milli Eğitim’den “Kariyer Rehberliği Eğitimi”

19
Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Trakya Kalkınma Ajansı destek Projeleri kapsamında il merkezinde görev yapan Rehberlik Öğretmenleri ve Kofçaz ‘da görev yapan öğretmenlere yönelik..
HABER MERKEZİ
Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Trakya Kalkınma Ajansı destek Projeleri kapsamında il merkezinde görev yapan Rehberlik Öğretmenleri ve Kofçaz ‘da görev yapan öğretmenlere yönelik “Kariyer Rehberliği” konusunda yaptığı eğitim BESA Uluslar Arası Belgelendirme Şirketi Yöneticisi ve Eğitmeni Sami Ertuğrul’un katlımı ile Kırklareli Fen Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 
22 Aralık 2014 Pazartesi günü açılışı yapılan ve 23-24-25-26 Aralık tarihlerini kapsayan eğitimin açılışına; Kofçaz Kaymakamı Ali İhsan Başak, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Arslan, Şube Müdürleri Yücel Korkmaz ve Ahmet Uzun, Kırklareli Fen Lisesi Müdürü Sadi Gökkaya ve davetliler katıldı. 
Eğitimin açılışında konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Projenin rehberlik öğretmenlerine büyük katkı sağlayacağını, öğrenci koçluğunun ülkemizde artık önemli bir yer almaya başladığını söyledi. Katılımcıların bu eğitimlerden ciddi kazanımlar elde edeceklerini ve bunu öğrencilerine yansıtacaklarını düşündüğünü, Bu projenin belli başlı birkaç büyük şehir dışında bir de ilimizde uygulandığını söyleyen Korkmaz tüm katılımcılara başarılar diledi.
Seminerde genel olarak, Mesleki rehberlik ve yönlendirmenin önemi, öğrenci koçluğu, öğrenci koçluğunun ülkemizdeki yeri, birebir soru cevap ile akılda kalan konuların netleştirilmesi gibi konular işlendi. (Fatih Eser)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here