Kofçaz Köysel’den yeni organik Ürün “Közlenmiş Biber ve Patlıcan”

10
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi’nde Ayhan Yakar ve ortakları tarafından üretilen 10 çeşit organik reçelden sonra, Köysel İşletmesi közlenmiş …..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi’nde Ayhan Yakar ve ortakları tarafından üretilen 10 çeşit organik reçelden sonra, Köysel İşletmesi közlenmiş Yağlı Kırmızı Biber ile Közlenmiş Domates, Patlıcan ve Havuç’tan imal edilen Kahvaltılık Sosları’nı da müşterilerinin beğenisine sundu.
Meyve ve sebzesini tamamen doğal olarak üreten, meyvelerin bir kısmını da doğada olduğu şekilde toplatan (Kızılcık ve Güvem) Köysel işletmesi üretiminde de doğallıktan vazgeçmiyor.
Reçellerinde sadece Pancar’dan üretilen Toz Şeker, Su ve Limon Tozu kullanan Köysel İşletmesi, hiçbir ürününde kimyasal koruyucu kullanmıyor. Koruyucu kullanmayan işletme, ürünlerinin kapakları açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalarını tavsiye ediyor. Ürün buzdolabında saklanmazsa içinde koruyucu olmadığı için kısa zamanda bozulabiliyor. 
Közlenmiş Patlıcan ve biberlerin üretimi makineler yerine, yörede bulunan kadınlara tüm hijyenik şartlar sağlandıktan sonra doğal yöntemle kabukları çıkartılarak yaptırılıyor.
Köysel Reçel Üretim İşletmesi’nde; Yeşil Ceviz, Elmalı Yeşil Ceviz, Ahlat, Armut, Güvem, Kızılcık, Erik, Çağla Badem, Karpuz ve Domates Reçeli olmak üzere 10 çeşit reçel üretildiğini, bu reçel çeşitlerine yeni ürün olarak ilave edilen, Kahvaltılık Közlenmiş Patlıcanlı Biber, Közlenmiş Yağlı Biber ve Yeşil Ceviz Ezmesi’nin de üretimine başladıklarını belirten Ayhan Yakar; 
“Ürünlerimizde kesinlikle Koruyucu Kimyasal Madde, Glikoz ve Şeker Şurubu  kullanılmamaktadır.  Amacımız kalite standardı ile doğallıktan vazgeçmeden, insan sağlığını ciddi anlamda tehtit eden katkı maddelerini kullanmadan talepleri karşılamak ve insanımıza endişe duymadan, gönül rahatlığı içinde tüketecekleri ürünleri sunmaktır” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here