Kofçaz Kaymakamlığı’ndan tarım alanında büyük atılımlar

83
Türkiye’nin en küçük ilçelerinin ilk sırasında yer alan Kırklareli’nin Kofçaz ilçesi büyük işlere imza atmaya çalışıyor. 
HABER MERKEZİ
İlçe Kaymakamı Enver Özderin, ilçeye bağlı köylerdeki çiftçilerin Ceviz yetiştiriciliğine yönlendirilmesi ve ilçe merkezi ile büyük köylerde Süt Sağım Üniteleri’nin oluşturulması için çalışmalar yaptıklarını belirterek şunları kaydetti:
“Gerek İl Tarım Müdürlüğü’nün ve gerekse de İlçe Tarım Müdürlüğü’nün hazırladığı projeler ile çiftçilerimizi bilgilendirip, ilçemizdeki topraklara Ceviz ekilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’ne Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından aktarılan 1 milyon 650 bin TL tutarında bir ödenek var. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Çiftçilerimizi en iyi şekilde faydalandırmaya çalışacağız. Tarım İl Müdürlüğü ile Kaymakamlığımız arasında koordinasyonu sağlayarak, bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 
İlçe merkezimize ve büyük köylerimize Süt Sağım Üniteleri’ni kurmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız kurabilirlerse kendi imkanları ile proje yaparak Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın yüzde 75 hibelerinden yararlanmaya çalışacaklar. Kuramazlarsa büyük Süt Alım İşletim Tesisleri ve firmaları ile görüşüp onlara kurdurmaya çalışacağız.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here