Kofçaz Kaymakamı Başak’tan Başkan Dermenci’ye ziyaret

16
Dermenci; “Yetiştiricilerimize her türlü desteği sağlıyoruz”
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz Kaymakamı Ali İhsan Başak, Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci’yi makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dermenci, kendisinin de Kofçazlı olduğunu belirterek, Kofçaz’ın küçük bir ilçe olmasına rağmen özellikle hayvancılık konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Kofçaz İlçesi’nin ormanlık ve mera bakımından zengin olmasıyla da hem Büyükbaş hem de Küçükbaş Hayvancılık konusunda ayrıcalıklı bir ilçe olduğunu söyleyen Dermenci, bölge halkının da Hayvancılık konusunda çok tecrübeli ve bilinçli olduğunu, fakat köylerden kente göçün önüne geçilmesi için hayvancılık konusunda daha çok desteklenmeleri gerektiğini dile getirdi. 
Dermenci; “Bizler de Birlik olarak bölge halkımızın, Bakanlığımızın vermiş olduğu hayvancılık desteklerinden daha çok faydalanmalarını sağlamak ve olmazsa olmazlardan biri olan suni tohumlama ve bundan kaynaklı mağduriyetlerin yaşanmaması için de rutin olarak her gün bölgemizin tüm yerlerine Suni Tohumlama Turları düzenleyerek, bölge halkına katkı sağlamaktayız. Ayrıca Küpeleme, Kayıt, vade farkı uygulamaksızın yem bitkileri tohumu ile vitamin grupları satışlarımızla ve yapacağımız danışmanlık hizmetimizle tüm yetiştiricilerimize destek olmaktayız” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here