Kofçaz ilçesinin ihtiyaç ve sorunları masaya yatırıldı

5
“Burası bütün imkanlara açık diyebileceğimiz tek ilçe”

HABER MERKEZİ
İlçelerin  problemlerini yerinde dinleyip çözüm yolu bulmak, ilgili daire müdürlerinin de ilçelerin ihtiyaçlarını bulundukları ilçede aktarabilmek ve vatandaşlarında anında soru sorabilmeleri amacıyla Vali Aydoğdu tarafından düzenlen, “İlçelerin İhtiyaç ve Sorunları” konulu toplantılarına dün  Kofçaz İlçesinde devam edildi.
İlçelerin ihtiyaç ve sorunlarının masaya yatırılarak konuşulduğu, “İlçelerin İhtiyaç ve Sorunları” konulu toplantıları, şimdiye kadar Pınarhisar, Vize ve Pehlivanköy İlçelerinde yapıldı.
Kırklareli’nin tüm ilçelerinde yapılacak olan toplantıların Kofçaz ayağında, tüm Kamu Kurum Müdürleri tek tek kürsüye gelerek Kofçaz İlçesi hakkında bilgiler verip sıkıntılarını aktardılar. İlçe sakinlerinin ve muhtarlarında katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Kofçaz İlçesinin ihtiyaç ve sorunları konuşularak, Kofçaz ilçesinin sıkıntıları giderilmeye çalışıldı.
Vali Aydoğdu, toplantıda yaptığı konuşmasında, ilçelerin ihtiyaç ve sorunlarını giderebilmek için bu toplantıların yapıldığını ve bu toplantıların tüm ilçelerde yapılarak, bütün ilçelerin ihtiyaç ve sorunlarının karşılanacağını belirterek;
“Değerli muhtarlarımız, Kofçaz İlçemizde görev yapan kamu görevlisi arkadaşlarımız, İlden teşrif eden İl müdürlerimiz; Kofçaz İlçemizin bir ayrıcalığı var biliyorsunuz. Kırklareli’nin bence en imtiyazlı yeri. Ama bu imtiyazının, kendisinin de farkında olması lazım. Bizim de o imkanları nasıl kullanılacağı yönünde, burada Kofçaz halkı ile istişare edeceğiz. Bizim üzerimize ne düşüyorsa, onu yapacağız.
Nedir Kofçaz İlçesinin imtiyazı? Burası Kırklareli’nin bütün imkanlarına açık diyebileceğimiz, tek ilçesi. Çünkü burada pek çok şey, hiç denenmemiş. Kofçaz insanı, burası bizim vatanımız, burada doğduk, burada büyüdük demiş ama burada doyar mıyım? diye hiç sormamışlar. Biz o soruyu soracağız ve onlar ne cevap verecek diye bakıp, burada doymanın yollarını arayacağız.
Şuanda nüfusunuz 2 bin 800 civarında. Tahminlere göre bunun 2 bini köylerde. Nüfusunuz 3 bin bile değil. Ama dışarıda da bunun 2-3 katı kadar, Kofçazlı yada Kofçaz doğumlu olduğu söyleniyor. İşte Kırklareli’nde Kofçazlılar Mahallesi var deniliyor. Kofçazlılar Mahallesi’nde olanlar, buraya imreniyor mu, imrenmiyor mu? Bütün meseli bu. Eğer buradakiler Kırklareli’ndeki Kofçazlılar Mahallesi’nde bizim de bir evimiz olsun diye düşünüyorsa, o zaman işimiz var. Ama oradakiler keşke Kofçaz’da olsam diye düşünüyorsa, bağ bahçeli evim olsa, sabah uyanınca kuş sesleri ile birlikte bahçedeki çeşmede soğuk suyla kendime gelsem diyorsa, Kofçaz’da tekrar hayatı başlatırız.
Şimdi bizim bu toplantılarımız ilçelerimizde, bir nevi bilgi paylaşımı mahiyetinde oluyor. 2010 yılı içerisinde, o ilçe sınırları içerisinde neler yapabileceğimizi, daire amiri arkadaşlarımız, kendi dairelerinin hizmet sahaları ile ilgili bilgi veriyor. O daire amirine sormak istediklerinizi soruyorsunuz. Tabi Kofçaz İlçesinde daha özel olacak. Muhtemelen daha çok, Kofçaz İlçesinde geçim imkanlarını nasıl arttırabiliriz diye tartışılacak.”dedi.
Toplantıya; Vali Cengiz Aydoğdu başta olmak üzere, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Kofçaz Kaymakam Cengiz Ayhan, İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit, Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, Kamu Kurum Müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlar katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.