Kofçaz HEM Yılsonu Sergisi’ni açtı

20
Kırklareli’nin Kofçaz Halk Eğitim Merkezi (HEM) 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Yılsonu Sergisi’ni açtı.
HABER MERKEZİ
Kofçaz Halk Eğitim Merkezi 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Yılsonu Sergisi törenle açıldı. Açılış Töreni’ne; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin,  Kofçaz Halk Eğitim Müdürü Sayid Perver, Kurs Öğreticileri, kursiyerler ve Kofçaz halkı katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Kaymakam Özderin; “2011-2012 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda ilçemiz Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğümüzce ilçe merkezi ve Elmacık Köyümüzde toplam 18 kurs açılmış, bu kurslarda 182 katılımcı çeşitli branşlarda eğitilmiştir. Açılan kurslarımızın tamamında kursiyer terimizin meslek edinmelerine yardımcı olmak ve aldıkları eğitim sonucunda da ekonomiye ve aile bütçesine katkı sağlamaları amaçlanmıştır.
Bilindiği üzere Halk Eğitim; örgün eğitimin içinde veya dışında kalmış, her yaş grubundaki fertlerin, günün gelişen teknolojik, toplumsal, sosyal ve kültürel şartlara"" uyumlarını değişik meslek sahibi olmalarını sağlayan, okuma-yazma ve eksik eğitimlerini tamamlayan planlı, programlı eğitim faaliyetleridir. "Dünya o kadar hızlı değişiyor ki değişmeyen tek bir şey var; o da değişimin kendisidir. Burada almış olduğunuz el becerilerinizi yaşamınızda da üretken hale getiriniz. El işlerinizi, emeğinizi, göz nurunuzu sandığa koyarak bitir meyiniz.
Bu vesile ile Halk Eğitim merkezinde öğretici olanlara teşekkür ediyor, kendi isteğiyle gelerek, buradaki kurslara katılan vatandaşlarımızı da kutluyorum. Katılımlarıyla bizleri onurlandıran başta sayın valimize ve siz değerli protokole teşekkürlerimi arz ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.
Konuşmanın ardından açılış kurdelesi kesilerek serginin açılışı gerçekleşti. Her bir el işini tek tek inceleyen Vali Yaman el işlerinin yapımı hakkında bilgi alarak emeği geçenleri tebrik etti. Vali Yaman açılışa katılan tüm çocuklara hediyeler verdi. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here