Kocahıdır İlköğretim’in velileri yemekte bir araya geldi

14
Kırklareli Kocahıdır İlköğretim Okulu’nun Okul Aile Birliği tarafından 21 Ocak Cuma akşamı velilere özel bir yemek düzenlendi.

HABER MERKEZİ

Saat 19.00’da Akkuş Kaya Hotel’de düzenlenen yemeğe ev sahipliği yapan Okul Aile Birliği Başkanı Birgül Evelek ve Başkan Yardımcısı Müberra Özkur davetlileri kapıda karşıladılar. Yemek öncesi bir konuşma yapan Okul Müdürü Bayram Ali Çamdere Kırklareli’nin iyiliği ve güzelliği için koşturup çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti;
“Okulumuz tarihi bir okul, 1904 yılında yapımına başlanmış 1906 yılında yapımı tamamlanmış. Okul binasında girdiğimizde okulun tarihi etkisi altına girmemek mümkün değil. Bunu her okula girdiğimde ben yaşıyorum. Kırklareli’nin en eski bir okulu ama en az öğrencili okulu, sanki özel okul gibi sınıflar 15 kişiden oluşuyor. Kocahıdır İlköğretim Okulunu yaşatmak, ses verecek etkinlikler yapmak gerekli diye düşünüyorum. Bu akşam buraya gelerek bizi onurlandırdınız. Sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah etkinliklerimiz devam eder. Önümüzdeki hafta okulumuz öğrencilerinin bir şiir dinletisi etkinliği olacak. Onunda duyurusuna yapayım. Bu etkinliği kaçırmamanızı diliyorum.”
Okulda göreve Eylül ayında başladığını belirten Müdür Çamdere, göreve başladığında birinci sınıflarda düşüler olduğunu, ana sınıfının da açılıp açılmama kararsızlığı içinde olduğunu belirterek; “Bu durum beni çok tedirgin etti. Ben diliyorum ki velilerimiz öğrencilerini başka okullara götürmezler ise okulumuza hep beraber sahip çıkarız. Sene başında anketler yaptık anketlerde memnuniyet derecesi çok yüksek gözüktü. Bu memnuniyet yüksekliğini birde akademik başarılar ile taçlandırmamız gerekiyor. Buraya gelerek bizlere cesaret verdiniz. Bu nedenle hepinizi yürekten selamlıyorum.” şeklinde konuştu.
Öğrenci velilerinin arasındaki dayanışmayı artırmak ve okula katkı sağlamak amacı ile düzenlenen yemekte çekilişler yapılarak, çekilişi kazanan velilere sürpriz hediyeler verildi. Piyanist Bilal parlak’ın çalıp söylediği müzikler eşliğinde eğlenen veliler unutulmaz dakikalar yaşadı. Düzenlenen yemek gecenin ilerleyen saatlerinde son buldu. (u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here