Kocaeli’de Kırklareli Rüzgarı esti

21
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  2011 yılı Halk Oyunları Bölge Yarışması Kocaeli’de 04-05-06 Mart 2011 tarihleri arasında yapıldı.

HABER MERKEZİ

Yapılan yarışmalarda Kırklareli Rüzgarı estiğini belirten Kırklareli Halk Oyunları İl Temsilcisi Hayati Gürer şunları kaydetti:
“Kırklareli’den bu yarışmaya katılan Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu, Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu, Kırklareli Anadolu Lisesi Okulu’nun ekipleri Kocaeli’de Marmara Bölgesi Bölge Şampiyonası’nda rakiplerine soğuk terler döktürüp geleneği göreneği, edebi adabı, saygı ve sevgisiyle ilimizi en iyi şekilde temsil ettiler. Kırklareli’nin adını yine Kırıkkale olmadığı örf adet gelenek ve göreneklere ne kadar duyarlı olduğunu kültür ve sanatın ön planda olduğunu göstererek ilimizin adını yüceltiler.
Yarışmaya katılan ekiplerimizden; Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu Bölge 2’ncisi, Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Minikler Kategoresi’nde Bölge 1’ncisi, Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Yıldızlar Kategorisi’nde Bölge 2’ncisi, Kırklareli Anadolu Lisesi Gençler Kategorisi’nde Bölge 1’ncisi Rumeli Rüzgârı’nı estirdiler.
Bölge 1’ncisi olan 2 ekibimiz Mayıs ayında yurdumuzun çeşitli illerinde yapılacak olan Türkiye Final Yarışmaları’na katılacak olup, Kırklareli’nin adını duyurmaya devam edecekler. Kocaeli ilinde yapılan milli eğitim bakanlığı halk oyunları bölge yarışmasında ilimizi temsil eden ekiplere cani gönülden teşekkür ediyor ve yola devam edecek ekiplere başarıların devamını diliyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here