Koç Holding’in ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum’ kampanyasına Kırklareli bayilerinden anlamlı destek

17
Koç Holding’in ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum Kampanyası’ düzenli kan bağışını yaymak amacıyla 2011 yılında da devam ediyor.
HABER MERKEZİ
 Koç Holding’in, kurucusu Vehbi Koç’un ‘Ülkem Varsa Ben de Varım’ sözünden yola çıkarak 2006 yılında başlattığı ‘Ülkem İçin Projesi’nin, 2010 yılı uygulaması olarak ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum’ kampanyası hayata geçirilmişti. Kan bağışı kampanyası, düzenli kan bağışçısı olma alışkanlığını yaymak amacıyla 2011 yılında da Türkiye’de 81 ilde Ülkem İçin elçileri, Koç Topluluğu çalışanları ve bayilerinin de desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum’ kampanyasına Kırklareli Ülkem İçin Elçisi Arçelik Bayii Selim Kınalı önderliğinde Koç Topluluğu bayileri ve çalışanları da destek veriyor. Kampanya çerçevesinde, Kırklareli’nde 26-27 Mayıs 2011 tarihlerinde kan bağışı organizasyonu düzenlendi. 
Kurucusu Vehbi Koç’un ‘Ülkem Varsa Ben de Varım’ sözünden yola çıkarak 2006 yılında ‘Ülkem İçin Projesi’ni başlatan Koç Holding, 2010 yılı uygulaması olarak Türk Kızılayı işbirliğinde ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum’ kampanyasını hayata geçirmişti. Kampanya 2011 yılında da düzenli kan bağışçısı olma alışkanlığını yaymak amacıyla Türkiye’de 81 ilde Ülkem İçin elçilerinin, Koç Topluluğu çalışanları ve bayilerinin de desteğiyle hız kesmeden devam ediyor.
‘Ülkem İçin Kan Veriyorum’ kampanyası çerçevesinde Kırklareli de Ülkem İçin Elçisi Selim Kınalı önderliğinde 26-27 Mayıs tarihlerinde İstasyon Caddesi’nde stadyum giriş kapısının önünde kan bağışı organizasyonu gerçekleşti.
Kan bağışının insan hayatı için önemi konusunda farkındalık oluşturarak gönüllü, bilinçli ve düzenli kan bağışçısı sayısının artması amaçlanan kampanyada, Koç Topluluğu çalışanları Kızılay’ın bugüne kadarki en yüksek katılımlı kampanyasına imza attı. Kampanyanın devamında 2011 yılı içerisinde Türkiye’de 81 ilde Koç Topluluğu şirketlerinin genel müdürlükleri ve tesislerindeki çalışanları ve bayileri öncülüğünde kan bağışı kampanyaları devam edecek. 
 
*Ülkem İçin Kan Veriyorum Kampanyası 5. yaşında
Koç Holding’in kuruluşunun 80. yıldönümünü temsil eden 31 Mayıs 2006 tarihinde sorumlu vatandaşlık bilinicini Koç Topluluğu çalışanları ve bayileri arasında yaygınlaştırmak üzere başlattığı "Ülkem İçin Projesi bu yıl beşinci yaşında. Her yıl 31 Mayıs’ta görkemli kutlamalar yerine Türkiye’nin dört bir yanında ülkemiz için fark oluşturacak uygulamalara imza atmayı hedefleyen Ülkem İçin Projesi’nin ilk iki yılında, Türkiye’nin her yöresinde ayrı ayrı tespit edilen sorunlara yerel çözümler getiren 387 farklı proje gerçekleştirildi.
*“Koç Topluluğu Ülkem İçin Ormanları” oluşturuldu
2008 yılında ise tek bir konuya odaklanılarak 7 bölgede 700 bin fidan dikildi; 1750 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayacak “Koç Topluluğu Ülkem İçin Ormanları” oluşturuldu. 2009 yılında, ormanların bulunduğu illerde TEMA ile işbirliği yaparak çocuklara çevre eğitimleri verildi ve bu eğitimler 81 ile yaygınlaştırıldı. Böylece 18 bin çocuğa ulaşarak, onların “Dünyayı Kurtaran Çocuklar” olarak doğa konusunda bilinçlenmeleri sağlandı. 2010 yılında Türk Kızılayı ile birlikte “Kan Bağışı Kampanyası” hayata geçirildi. Ülkem İçin elçilerinin önderliğinde, Koç Topluluğu çalışanları ve bayilerinin destekleriyle yürütülen kampanyada Koç Topluluğu çalışanları, Kızılay’ın bugüne kadarki en büyük kampanyasına imza attı.
Edirne Kan Bağışı Merkezi ve Kırklareli Kızılay Şubesi personeli Koç Holding’in ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum Kampanyası’ doğrultusunda Kırklareli Atatürk Stadyumu girişine Kızılay Çadırı kurarak kan toplama işlemi gerçekleştirdi. İki gün süren kan toplama işleminde 35 kişi kan bağışında bulundu. Dr. Türkan Ülkü ile Flebotomist Yasemin Açık ve Aydan Biga kan bağışı yapacaklara yardımcı olarak bilgilerini eksiksiz bir şekilde aldı.
Bağış öncesi kan sayımı, tansiyon ve nabız ölçümleri sonrası uygun olan kişilerden kan aldıklarını belirten Dr. Ülkü, bir damla kanın hayat kurtardığının hiç bir zaman unutmaması gerektiğini vurguladı. Kırklareli halkının kan bağışı konusunda duyarlı ve bilinçli olduğunu belirten Doktor Ülkü, kan bağışçısının 18-65 yaş arasında sağlıklı olması gerektiğini, kan bağışından önce tok olunması gerektiğini, son 12 saat içerisinde alkol alınmamış olması gerektiğini kaydetti. (s) (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here