KLÜ’den Huzurevi’ne ziyaret

10
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Sağlık
Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Canan Mutlu ve öğrencileri
Kırklareli Huzurevi’ni ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Huzurevi sakinlerinden 84 yaşındaki Dündar Ülgen’in hayatını kaybetmesi sonucu yılbaşı gecesi iptal olan program 06 Ocak 2011 Perşembe günü gerçekleştirildi.
Rektör Aykaç, Sağlık Hizmetleri Meslek MYO Müdürü Mutlu ve Üniversite öğrencileri
huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenerek yeni yıllarını kutladılar. Ayrıca Rektör Aykaç huzurevi sakinleriyle yaptığı kısa görüşmelerde bir sıkıntılarının olup olmadığını vesağlık durumlarının nasıl olduğunu sorarak yakından ilgilenerek yeni yıl hediyelerini verdiler.
Prof. Dr. Rektör Aykaç huzurevi sakinlerinin arasında bulunmaktan, beraber olmaktan ve dertleşmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek;
“Onlarla bir süre de olsa beraber olmak bizi sevindiriyor. Onlar bizim büyüklerimiz. İnsanoğlu doğuyor, büyüyor ve sonra yaşlanıyor. Dolayısıyla onların halini anlamak bir anda olsa onların gönlünü kazanmak bizim gayemiz. O nedenle buradayız ve kendilerine sağlık, afiyet, uzun ömür, güzel günler yaşamalarını diliyoruz. Daha öncede değişik vesilelerle gelmiştik bundan sonra da ziyaret etmeye devam edeceğiz. Öğretim görevlisi arkadaşlarımızın idaresinde öğrenci arkadaşlarımızla buralara gelerek büyüklerimizle beraber oluyorlar. Hem meslekleriyle ilgili gözlem yapıyorlar hem de hayatı öğreniyorlar. Öğrenci arkadaşlarımızla her zaman iftihar ediyor. Onlar bizim aynamız iftihar vesilemiz olacak. Vatanımıza, Milletimize, devletimize, gittikleri iş yerlerinde Kırklareli Üniversitesi mezunu olarak güzel hizmet edecekler. Büyüklerimizle her zaman iftihar ederek, onlara hep saygı duyacağız. Temennimiz güzel hizmetleri her yerde yapalım. Gücümüzün yettiğince onlara her zaman yakın olacağız ve hepsine hürmet edeceğiz. Büyüklerimize hürmet etmek insanlık görevimizdir. Özellikle Türk geleneğinde büyüklere hürmet etmek çok önemlidir. Kendi geleneğimize bağlı insanlar olarak her yerde olduğu gibi burada da büyüklerimizi her zaman sayacağız. Bize düşen bir hizmet olursa her zaman yapmaya hazırız. Bu sıcak ilişkilerimiz böyle devam edecek” dedi.
Huzurevi Müdürü Mehmet Gider ise yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “Tüm huzurevi ailesi olarak bizleri ziyaret etmenizden onur duyduk ve teşekkür ediyoruz. Bize üniversite olarak çok büyük katkı veriyorsunuz. Her zaman sizi aramızda görmekten onur duyacağız.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here