KLÜ Tiyatro Kulübü, perdesini muhteşem bir oyunla açtı

58
* Kırklareli Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan “Deli Bayramı” oyunu 21 Aralık Pazar Günü sahnelendi.  Kırklareli’de ilk doğaçlama tiyatro oyununu oynayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve oynadığı oyunlarda salonu dolduran KLÜ Tiyatro Kulübü,  “Deli Bayramı” oyunuyla seyirciyi kırdı geçirdi.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Tiyatro Kulübü, “Deli Bayram” oyunu ile seyircisine merhaba dedi.  21 Aralık 2014 Pazar Günü saat 19.30’da 2 seans halinde Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna katılım bir hayli yüksekti. Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gencay’ında izlediği oyunda koltuklar tamamen dolarken, merdiven ve sahne önüne de adım atacak yer kalmadı. 
* Hem okuyorlar, hem sahne tozu yutuyorlar 
Derslerinin yanı sıra gönül verdikleri tiyatro için de aralıksız çalışmalarına devam eden KLÜ Tiyatro Kulübü, toplantılarla ve provalarla sahne için çok yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor. Geleceklerini inşa ettikleri üniversitede tiyatro kültürünü de yaşatmak için sahnenin tozunu yutmaya devam ediyorlar. Ücretsiz olarak sahne alan oyun ile seyirciye merhaba diyen KLÜ Tiyatro Kulübü’nün kadrosu ise şu şekilde;
Yönetmenler: Selma Şabanoğlu, Gökhan Erikan. Kulis Amiri: Büşra Şahin, Ses-Müzik: Yasin Işıkpınar, Işık: Tevfik Akpınar. Oyuncular: Hüseyin Özdemir, Faruk Kaan Atasoy, Ercan Demir, Selen Boz, Hakan Baltacı, Emel Yaman, Onur Doğan, Dilan Güneş, Günay Akçay, Ahmet Şefik Çeşmecioğlu, Anıl Özbay.
* Erikan; “Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz” 
Akıllı deliye dahi, deli akıllıya kahraman deniz pankartının önünde gündelik hayat içerisinde karşılaşılan zorlukların ve hayat çelişkisinin ne boyutlarda olduğunu sahneye koyan Tiyatro Kulübü oyuncuları, bir grup delinin hastanedeki hikayelerini anlattı. Doktorlar olan ilişkilerini ve akıl hastanesinde dışarıdaki hayattan korunduklarını gösterdi. Delirmemek hiçten bile değil diyen grup, hayat gerçeklerini gençlerinin usta oyuncu Nejat Uygur’dan tanıdığı abzürt komedi ile anlattı. Sahne performansları ile alkış alırken kahkaha ile gösterdikleri gerçekleri de ney bir şekilde sahnede bırakan ekip, sezonun ilk oyununda tiyatroseverleri kırdı geçirdi. Oyun ile ilgili açıklama yapan Gökhan Erikan; “Bu akşam bizleri yalnız bırakmayan tüm seyircilerimize ve değerli belediyemize teşekkür ederiz. Tiyatro büyük bir kültürdür ve tiyatroseverler için elimizden geldiğince güzel hazırlanarak sahneye çıkıyoruz. Salondaki ilgiden çok memnunuz ve büyük küçük herkesi oyunlarımıza bekliyoruz. Tiyatroya gitmek bir kültürdür. Güzel zaman geçirmek bu kültürü yaşatmak için tiyatroları ihmal etmeyin" dedi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here