KLÜ rektörü ve Genel Sekreterinden Belediye Başkan Vekili Başkur’a ziyaret

19
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ve genel
Sekretere Ergün Erbay Kırklareli Belediye Başkan Vekili Ünal Başkur’u
ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

16 Aralık 2010 Perşembe günü gerçekleşen ziyarette Başkur yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Üniversite bizim üniversitemiz. Ekonomiye çok büyük katkı yapan bir kurum üniversiteler. Ama ondan öte bilim öğretmek gibi temel sorumluluklarda yapılardır. Rektörümüzün de çok mücadeleci ve olumlu katkılarıyla hızlı bir seyir içerisinde olan bir üniversite. Bu doğrulta yeni kampüs alanı çok şehri çok daha farklı doğrultuda değiştirecek. Ama bence biz biraz Kırklareli Üniversitenin yeni kampüs alanına sıcak bakmadık. Fakat sonrasında yarattığı etkileri gözlemlediğimizde bizim göremediğimiz bir boyuttaymış. Biz çünkü kentin gelişimini çok daha verimli arazilerin üzerine değil de, kentin kara kayalar mevkii denen bölgeye kaydırmak niyetimiz vardı. Fakat yıllardan bu yana kara kayalar mevkiine de yapılanmalar olmuyordu. Bir şekilde üniversitenin oraya gitmesi bu süreci hızlandırdı. Üniversitenin yarattığı Kırklareli adına bu yerleşimin o bölgeye kaymasını çok çok büyük ve hesapta olmayan bir oluluk olarak değerlendiriyoruz. Öngörüler çerçevesinde kendilerine çok teşekkür ediyoruz.”
Kırklareli Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ise Kırklareli’deki kalkınmada şimdiye kadar çevre korunmuş, tabiat korunmuş, verimli araziler korunmuş olduğunu belirterek;
“Kırklareli’deki kalkınma şimdiye kadar burada bir çevre korunmuş, tabiat korunmuş, verimli araziler korunmuş. Bundan sonra da Kırklareli’nin geleceği büyürken, gelişirken verimli arazileri, çevreyi ve tabiatı korumamız gerekiyor. Bu anlamda kampüsün orya gitmesi şehri bir bakımdan o tarafa doğru büyümesi aslında orta vadede uzun vadede Kırklareli’nin geleceği bakımından olumlu ve isabetli bir gelişme olacak” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here