KLÜ Öğrencileri Eğitim’de

4
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ne başladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ne başladı.
Kırklareli KOSGEB İl Müdürlüğü ve İŞKUR ortaklığında organize edilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”nde sıra mezuniyet sonrası kendi işini kurmayı düşünen KLÜ öğrencilerine geldi. Bu kapsamda 25 öğrencilik bir grup, KLÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen “Girişimcilik Eğitimi”ne alındı.  
Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun, KOSGEB ve İŞKUR ile birlikte düzenledikleri eğitimlerin tüm hızıyla devam ettiğini, son olarak da kendi öğrencilerine yönelik bir girişimcilik eğitimi organize ettiklerini belirtti. Dursun, öğrencilerin diplomalarını aldıktan sonra yalnızca maaşlı birer çalışan olma hedefine sarılmalarının doğru ve gerçekçi olmadığının altını çizerken ekonomik kalkınmanın bilinçli ve eğitimli girişimcilerin çabalarına bağlı olduğunu ifade etti. 
* Mezuniyet Sonrası KOSGEB’den Hibe ve Kredi İmkânı
10 günlük eğitim programının ardından KOSGEB Onaylı Girişimcilik Sertifikası’nı alacak olan öğrenciler mezuniyetleri sonrasında kendi işlerinin sahibi olmak isterlerse iş planlarının onaylanması halinde girişimleri için KOSGEB’ten 100 bin TL’ye kadar destek alma şansına sahip oluyor. 30 bin TL’lik bölümü hibe, 70 bin TL’si ise 2 yıl sonra Faizsiz Geri Ödeme şeklinde sunulan desteklerle ilgili detaylı bilgi Kırklareli KOSGEB İl Müdürlüğü’nden alınabiliyor. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here