KLÜ bünyesinde 3 fakülte ve 1 yüksekokul açılma yolunda

11
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Kayalı Kampüs’ünün ağaçlandırma alanına, Türkiye İş Bulma Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ‘Toplum Yararına Çalışma Programı Ağaçlandırma Projesi’ kapsamında 08 Şubat 2011 Salı günü Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli Çevre ve Orman İl Müdürü Erol Bilgir, KLÜ Genel Sekreteri Ergün Erbay çalışmaları yerinde takip ederek fidan dikiminde bulunmuşlardı.

HABER MERKEZİ
163 hektar toplam alan üzerinde 20 hektarlık alana yaklaşık bir buçuk ay içerisinde 19 bin fidan ekimi yapıldı.
Çalışmaları yerinde takip eden Rektör Aykaç, ayrıca Üniversite bünyelerinde 3 fakülte ve 1 yüksekokul açılması için başvurularını yaptıklarını belirtti.
Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) Eğitim, Hukuk ve Mühendislik Fakülteleri ile Uygulamalı ve Bilimler Yüksekokulu için müracaat ettiklerini, fakülte ve yüksekokulun açılabilmesi için Ankara’da belirli komisyonlardan geçmesi gerektiğini belirtti.
Aykaç; “Üniversitemiz bünyesinde Eğitim, Hukuk ve Mühendislik Fakülteleri ile Uygulamalı ve Bilimler Yüksekokulu açılması için YÖK’e başvurumuzu gerçekleştirdik.
Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı gibi bakanlıklarımızın onayına da sunularak, incelemelerinden geçiyor.
Yapılan incelemelerin ardından Bakanlar Kurulu Kararnamesiyle kuruluş sonuçlanıyor.
2011-2012 eğitim yılında bu fakültelerimizin açılması mümkün olmaz. Ancak 2012-2013 eğitim döneminde fakültelerimizi ve yüksekokulumuzu açmaya çalışacağız” dedi.
Yapılan incelemelerin ardından Aykaç, Kofçaz Kampüsü’nde inşaatların hızla devam ettiğini, merkezi derslik binasının tamamı ile belirginleştiğini ifade ederek 2011-2012 eğitim yılında buradaki binalarda da eğitim öğretime geçilmesini hedeflediklerini söyledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.