KLÜ bugün “Kadın ve Hukuk” Paneli düzenliyor

18
* Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından “08 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bugün “Kadın ve Hukuk” konulu bir panel düzenlenecek.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından bugün saat 14.00’te Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde “Kadın ve Hukuk” konulu bir panel düzenlenecek.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak olan panel, açılış konuşmaları, “İlklere İmza Atan Türk Kadınları” isimli Sinevizyon Gösterisi ile devam edecek. Ardından Başkanlığını Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’ndan Prof. Dr. M. Cem Turan’ın yapacağı panele geçilecek.
Panel’de; Kırklareli Barosu Genel Sekreteri Av. Çiğdem Erdem Öntufan “Kırklareli’de Kadın Sorunları”, İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Nedime Uğraş “Medeni Hukukta Kadın”, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’Ndan Prof. Dr. Nevzat Alkan “Adli Tıpta Kadın” konularında panel verecek. (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here