Kızılay’ın verdiği Madalyayı ölen kızı adına aldı

28
Türk Kızılayı 27 Kasım 2014 Perşembe günü Kırklareli Vilayet Meydanı’nda Kan Bağışı Kampanyası düzenledi. Vilayet Meydanı’nda Kan Bağış Otobüsü’nde düzenlenen kampanyaya birçok kişi Kan Bağışı’nda bulundu.
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı 27 Kasım 2014 Perşembe günü Kırklareli Vilayet Meydanı’nda Kan Bağışı Kampanyası düzenledi. Vilayet Meydanı’nda Kan Bağış Otobüsü’nde düzenlenen kampanyaya birçok kişi Kan Bağışı’nda bulundu.
Kırklareli Kan Bağışı Otobüsü’ne kan vermeye gelen vatandaşların Kızılay’dan çok memnun olduklarını ihtiyaç sahiplerine kan vermenin mutluluğu içinde olduğunu söylediler. Kızılay yetkilileri yaptığı açıklamada, Kan Bağışı Kampanyalarına vatandaşların ilgi gösterdiğini söyledi.
Sağlık açısından kan bağışının yararlı olduğunu ifade eden Yetkililer, kan bağışında bulunmanın insani bir görev olduğunu vurguladı. Kan bağışlarıyla ülkede ve dünyada birçok insan hayatının kurtarıldığını anlatan yetkililer; Kan hayattır. Hastaların kan ihtiyacını giderebilmek amacıyla çeşitli kan bağışı etkinlikleri düzenliyoruz. Bu konuda halkımızın kan bağışına verdiği destekten son derece memnunuz. Kırklareli halkı, kan bağışı konusunda son derece duyarlı. Yakın zamanda Kan Bağışı Kampanyası düzenlenmesine rağmen gösterilen ilgi bizleri memnun etti. Kan bağışı, insan sağlığı açısından çok önemli. Bir ünite kan, 3 kişiye hayat veriyor" diye konuştu.
Erkekler yılda 4, kadınlar ise 3 kez Kan Bağışında bulunabileceğini aktardı.
* “Benim kanımla ne kadar çok kişi can bulursa ben o kadar mutlu olurum”
Kızılay’a 12 defa kan veren bağışçılara Bronz Madalya veriyor. Her bağışçı madalyasını sevinçle alırken dün madalya hak eden Ali Ahmet Buyar madalyasını gözyaşları içinde aldı. Geçtiğimiz haftalarda madalyasını hak eden Buyar kızının hastalığı nedeniyle madalyasını almaya gelemedi. Şimdi madalya verilmeye çağırıldığında ise artık kızı yoktu. Madalyasını kızının adına aldığını söyleyen Buyar; “Ben kızımı kaybettim ama başka canlar gitmesin. Birileri benim kanımla can bulsun” diyerek tüm Kızılay yetkililerini duygulandırdı. Kan vermekten vazgeçmeyeceğini belirten Buyar; “Benim kanımla ne kadar kişi hayat bulursa ben o kadar mutlu olurum” dedi. (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here