Kızılay’da Gençlik Kolları Başkanlığı kuruldu

22
* Türk Kızılayı Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Erdin; “Hedefimiz, Kırklareli’de yaşayan gençlere ulaşarak, onların boş vakitlerini sosyal sorumluluk projeleri ile doldurmalarına yardımcı olmak, bu projelere hayat vermek ve devamlılık katmaktır” dedi.
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Kırklareli Gençlik Kolları Başkanlığı kuruldu.
Türk Kızılayı Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Erdem Erdin, Genç Kızılay olarak, gençlerin önerdiği her türlü fikri, gereken kurumlardan ve şahıslardan onay almak suretiyle gerçekleştirmek isteği taşıdıklarını söyledi.
Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altınlel’in büyük yardım ve desteği ile Kızılay Gençlik Kolları’nı kurduklarını ifade eden Erdin, yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
“Türk Kızılayı’nın esas amacı milletlerarası ve milletler ötesi bütünlüğü sağlayıp, taraf ve ayrım gözetmeden insanlığa yardım ve hizmette bulunmaktır. Gençlik Kolları ise 2011 yılından itibaren şubelerde kurulmaya başladı. Biz de 2012 yılının sonunda Genç Kızılay Kırklareli’ni kurmuş bulunuyoruz.
18-35 yaş arası her gönüllümüz, Genç Kızılay Kırklareli’nin bir üyesidir. Hedefimiz, Kırklareli’de yaşayan gençlere ulaşarak, onların boş vakitlerini sosyal sorumluluk projeleri ile doldurmalarına yardımcı olmak, bu projelere hayat vermek ve devamlılık katmaktır.
Türk Kızılayı, hiçbir kurum ve şahsa mal edilemeyecek bir kurumdur ve akla ilk gelen kutsal bir örnek olan kan vermenin çok daha ötesine ulaşma gayesindeyiz. Genç Kızılay olarak, gençlerin bize önerdiği her türlü fikri, gereken kurumlardan ve şahıslardan onay almak suretiyle gerçekleştirmek isteği taşıyoruz. Kızılay bünyesinde gerçekleştirilen ilkyardım, çadır kurma, arama-kurtarma vb. eğitimlerine ek olarak kütüphane oluşturma, gezi ve yürüyüşler düzenleme, çocuk yuvası ziyaretleri ve buna benzer etkinlikleri de düzenleyeceğiz. Hatta ilk eğitimimizi vermiş ve Mevlana evlerinden de dağıtmış bulunuyoruz. Kırklareli genci duyarlı ve sorumluluk sahibidir, biz her gencimizin bu sorumluluğu alabileceğine inanıyoruz.Güzel işler çıkarabileceğimiz kanaatini yüreğimizde hissediyoruz ve tüm gençlerimizi bizimle irtibat kurmaya davet ediyoruz.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here