Kitap Okuma Sevgisi ve Kütüphane Afişlerle dile gelecek

16
* Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akaya düzenlenen yarışma ile ilgili olarak; “Kırklarelili vatandaşlarımın yarışmaya yoğun ilgi ve başarı göstereceğine inanıyorum” dedi.

HABER MERKEZİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı Ülke genelinde 46. Kütüphane Haftası nedeniyle ”kitap, Kütüphane ve Okuma Sevgisi” konularında Afiş Yarışması düzenlediğini bildirdi.
Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akkaya yaptığı açıklamada, Bakanlığın Ülke genelinde Türkiye Vatandaşı herkesin katılabileceği ”Kitap, Kütüphane ve Okuma Sevgisi” konularında Afiş Yarışması düzenlendiğini söyledi.
Akkaya, yarışmacıların eserlerini 19 Şubat 2010 Tarihine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Kültürel Faaliyetler ve Halkla İlişkiler Şubesine göndermeleri gerektiğini belirtti.
Yarışmacıların en fazla üç eserle yarışmaya katılabileceklerini belirten Akkaya, yarışmada başarılı olan üç eser sahibine 2 bin TL, Mansiyon Ödülü (5 Kişiye) 500 TL, Sergilenmeye değer gören eserlere başarı belgeleri verileceğini ifade etti.
Yarışmalara Kültür ve Turizm Müdürlüklerinde çalışanlarının birinci dereceden hiç kimsenin katılamayacağını belirten Akkaya şunları kaydetti:
“Toplumun ilgisini Kitap, Kütüphane ve Okuma Sevgisi üzerine yoğunlaştırmak suretiyle, vatandaşların kütüphane ile ilişkilerini arttırmak, okuma ve araştırma alışkanlığını geliştirmek, halk kütüphanelerinde, kültür merkezlerinde ve okullarda tanıtıma yönelik uzun zamandır eksikliği hissedilen özgün afişlerin temin edilmesini sağlamak amaçlanmıştır. Kırklarelili vatandaşlarımın yarışmaya yoğun ilgi ve başarı göstereceğine inanıyorum.” (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here