“Kitap Okuma Etkinliği düzenlenecek”

74
* Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından “Kitap Okuma Etkinliği” düzenlenecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından “Kitap Okuma Etkinliği” düzenleneceğini belirterek şunları kaydetti:
“Bakanlığımıza bağlı kütüphanelerce 30 Mart-05 Nisan 2015 tarihleri arasında 81 İlde 51. Kütüphane Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 51. Kütüphane Haftası’nın ana teması Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı olması nedeniyle "Kültürlerarası Diyalog ve Kütüphaneler" olarak belirlenmiştir. Bu kutlamalar kapsamında Müdürlüğümüz tarafından da 01 Nisan 2015 Çarşamba günü 12.30-13.00 saatleri arasında “Kitap Okuma Etkinliği” düzenlendi.
Kamuoyunda kütüphanelere ilişkin olumlu çağrışım oluşturmak, kitap, kütüphane ve okuma kültürü konularında toplumsal algıyı yükseltmek amacıyla gerçekleştirilmesi planlanan "81 İl’de Kitap Okuyoruz" etkinliği, 81 İl’de olduğu gibi İlimizde de İstasyon Caddesi Sabahattin Ali Parkı’nda gerçekleştirilecektir. Tüm halkımızı gerçekleştireceğimiz “Kitap Okuma Kampanyası”na bekliyoruz.”(Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here