“Kitap okudukça ufkunuz genişler”

20
2004 yılında Çocuk Edebiyatçıları ve Sanatçıları Birliği tarafından “Yılın Çocuk Romancısı” seçilen Eğitimci-Yazar, Çocuk Edebiyatçısı Mustafa Özçelik Kırklareli Atatürk Ortaokulu öğrencileri ile yapılan söyleşide buluştu.
HABER MERKEZİ
Söyleşi programına; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Halil Yücel, Atatürk Ortaokulu Müdürü Bünyamin Çetin, öğretmenler ve 7. sınıf öğrencileri katıldı. 
Atatürk Ortaokulu’nun 7. sınıf öğrencileri ile okulun Çok Amaçlı Salonu’nda bir araya gelen Özçelik, yazarlığa yönelişi ile ilgili hikayesini anlattı. Öğrencilere okumanın ve kitapların hayatımızda ne denli önemli bir yer tuttuğundan bahseden Özçelik tüm öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını mutlaka kazanması gerektiğini vurguladıktan sonra öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen soruları cevapladı.
Yapılan söyleşi programından son derece memnun kaldıklarını belirten Atatürk Ortaokulu Müdürü Bünyamin Çetin; “Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin olumlu yönde gelişimine katkı sağlamaktadır. Yazar Mustafa Özçelik’te verdiği bilgilerinde kitap ve okumanın önemine değinerek öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanmasında önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum” dedi. (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here