“Kısmet buraya kadarmış”

10
* 16 Aralık 2010 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler
Kararnamesi ile Merkez Valiliği görevine atanan Kırklareli Valisi
Muammer Muşmal için bir veda yemeği düzenlendi. Yemekte konuşan Vali
Muşmal; “Kısmet buraya kadarmış” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliği tarafından Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliği görevine atanan Kırklareli Valisi Muammer Muşmal için Polis Evi’nde 22 Aralık 2010 Çarşamba günü saat 19.00’da bir veda yemeği düzenlendi.
Kırklareli Valiliği tarafından Vali Muşmal’a düzenlenen veda yemeğinde ilk konuşmayı yapan Vali Yardımcısı Volkan Köksal;
“Sayın Valimiz 3 aylık gibi kısa bir süre önce Kırklareli’nde göreve başladı. Bu 3 ay içerisinde yoğun bir mesai ile görevini sürdürdü. Her gelene kapısını açık tuttu. İlçeleri gezerek toplantılar düzenledi. Kırklareli ile çok iyi kaynaştı. Ama ne varki böyle bir atamayla ilimizden ayrılacaklar. Bundan sonraki hayatlarında, kendisine ve ailesine esenlikler diliyorum” dedi.
Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan da yaptığı konuşmasında, Vali Muşmal’ın tayin olmasına gerçekten üzüldüklerini ve Kırklareli’de kalması halinde Kırklareli’ne çok faydalı bir Vali olacağına inandıklarını söyledi.
* “Kaderimizde ne varsa hepsini yaşamak durumundayız”
Vali Muşmal, Polis Evi’nde düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada, 1975 yılında memuriyet hayatına ilk Hakkari’de öğretmen olarak başladığını ve 35 yıldır devlete hizmet ettiğini belirterek;
”Hayatım boyunca hep dürüstlükten, doğruluktan, adaletten sapmadan çalışmaktan geri durmadık. Elbette tayinler olur, Valiler görevden alınır. Elazığ’da biz ‘Birkaç proje yaptığımızda hep fark yaratacağız’ demiştik. O ilde hakikatten biz farkı yarattık. Ama bize de farkı yarattılar.
Türkiye’de sanıyorum mahkeme kararıyla geri dönüp 16 gün kaldıktan sonra Kırklareli’ne verilen ve Kırklareli’de 2.5 ay gibi bir sürede tekrar tayini çıkan bir Vali herhalde yoktur. Her şeye rağmen sağlık olsun. Kaderimizde ne varsa hepsini yaşamak durumundayız. Ben gerçekten Kırklareli’ni sevmiştim. Kısmet buraya kadarmış. Bu yemeğe gelen bütün arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ediyorum.
Benim gitmeme en fazla üzülenlerin başında Kırklarelispor’un Başkanı ve Kırklarelispor’un taraftarları olduğunu düşünüyorum. Bir ilde spor gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Gerek ilin tanıtımında, gerekse ildeki yaşayan gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasında sporun önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer destek verilirse Kırklarelispor’un tekrar 2. Lige çıkacağını düşünüyorum. Bütün Kırklarelililere sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
Kırklarelispor Başkanı Volkan Can’da yaptığı konuşmada,  Şubat ayında Ankara Büyükşehir ile maçlarının olduğunu, deplasmana gidecekleri Ankara’dan Vali Muşmal’ı da alarak Kırklareli’ne hep beraber döneceklerini belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından, yemeğe katılan kurum müdürleri, parti temsilcileri, Vali Muşmal’a çeşitli armağanlar vererek, Mahalli İdareler Müdürü Alaaddin İkican’da Vali Muşmal için yazmış olduğu “Ayrılık” isimli şiirini okudu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.