“Kişisel bilgilerinize şifrenizle ulaşabilirsiniz”

14
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kişisel
bilgilerin kurumun www.sgk.gov.tr sitesinden yayınlanmayacağı
belirtilerek şunlar kaydedildi:

HABER MERKEZİ

“Kişisel bilgilerin korunması kapsamında, Kurumumuz internet sitesinde yayınlanmakta olan paydaşlarımız bilgilerinin 01 Kasım 2010 tarihinden itibaren www.turkiye.gov.tr (e-Devlet Kapısı) üzerinden yayınlanması için gerekli çalışmalar tamamlanmış olup, bu tarihten itibaren kişisel bilgiler Kurumumuz www.sgk.gov.tr sitesinden yayınlanmayacaktır.
Yeşil Kart ve 2022 sayılı Kanun kapsamında yapılan uygulamalarda tüm Valilik/Kaymakamlıkların bu konudaki sorgulamalarının SOYBİS üzerinden yapılmasına ilişkin duyuru ve bununla ilgili yapılması gerekenler Devlet Bakanlığı’nın (Sn. Hayati Yazıcı) 21 Haziran 2010 tarihli yazıları ile duyurulmuştu.
Bu çalışma ile vatandaşlarımızın kullanıcı adı ve şifreleri ile e-Devlet Kapısı üzerinden kendi bilgilerine güvenli bir şekilde ulaşmaları sağlanmış olacaktır. Kişisel bilgileri içeren uygulamalara http://www.turkiye.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.”
* E-Devlet Projesi kapsamında yararlanılan hizmetler:
* 4A Hizmetleri: Hizmet Dökümü, Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti, İşgöremezlik Ödeme Görme, Emekli Aylığı Kesintileri, Müstahaklık Bilgisi, Emeklilik Kaydı, Emekli Aylık Bilgisi, Emekli ödeme Bilgileri, Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri.
* 4B Hizmetleri: İşgöremezlik Ödeme Görme, Emekli Aylığı Kesintileri, Emekli Aylık Bilgisi, Hak Sahipliği Basamak Bilgisi, Banka ve Adres Değişikliği, Ödeme Dökümü, Hizmet Bilgisi, Müstahaklık Bilgisi, Tescil Kaydı, Borç Durumu.
* 4C Hizmetleri: 2022 Sayılı Kanun Kapsamında Evrak Takibi, İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü, Hak Sahipliği (Emekli), Emekli Aylık Bilgisi, Banka Değişikliği, Emekli Aylığı Kesintileri, Tescil Kaydı, Müstahaklik Bilgisi, Hak Sahipliği (Çalışan), Bir Aylık Maaş Tercihi, SSK Adres ve Banka / PTT Değişikliği. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.