Kışın yazı yaşayanlar soluğu hastanede alıyorlar.

69
Kırklareli’de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin çok üzerinde..
Kırklareli’de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin çok üzerinde seyretmesi halkın dengesini bozdu. Gün içinde havanın çok sıcak olması, akşam saatlerinde serinlemesi ile vatandaş nasıl giyineceğine karar veremez oldu. 
Kış mevsimine uygun kıyafetlerle evden çıkan Kırklarelililer havaların çok sıcak olması ile kalın giysilerini çıkardıklarını, akşam saatlerinde ısının düşmesi ile üşüdüklerini belirterek; “Dengemiz bozuldu. Kışa mı,  Yoksa yaza mı göre hareket edeceğimizi bilemez olduk. Bu dengesiz durum hastalanmamıza sebep oluyor. Havalar eskilerin dediği gibi tam hastalık havası. Kış ayında yazı yaşamak güzel ama kendimizi koruyamaz duruma geldik. Özellikle çocuklar bu durumdan çok rahatsız. Hastalıktan kırılıyorlar. “ diyerek dengesiz iklim koşullarından yakındılar. 
Devlet Hastanesi Baştabibi Ruşen Coşkuner’de yaptığımız görüşmede, hava sıcaklıklarının ani artışı ile hastanede hasta sayısının  arttığını belirterek vatandaşın yakınmalarını doğruladı ve  ani sıcaklık değişikliklerinin halkı olumsuz etkilediğini söyledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here