“Kışa kadar yol ve su sorunumuz kalmayacak”

13
Kırklareli’nin Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, başlatılan çalışmalar ile ilçenin en büyük sorunları arasında yer alan yol ve su sorununun kış ayları gelmeden çözümle kavuşturulacağını belirtti.
HABER MERKEZİ
TREDAŞ tarafından elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, 40 yıllık su sorununun da çözümü için çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirten Başkan Yavuz şunları kaydetti:
“TREDAŞ tarafından ilçemizde elektrik hatlarının yeraltına alınma çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından Belediye olarak yollarımızı bakıma alacağız. Kaldırımlarımızı parke taş ile döşeyip, yollarımızı da asfalt ile kaplayacağız. İlçemizdeki yolların bakım çalışmalarını kış ayları girmeden tamamlayacağız.
İlçemizin en büyük sorunlarından bir tanesi de su sorunuydu. Bu sorun 40 yıldan bu yana çözülemeyen bir sorundu. Bu sorunu ben Belediye Başkanı olmak için aday olduğumda da gündeme taşımış ve çözüleceğinin sözünü vermiştim. Bu sorununda çözümünde son aşamaya geldik. Bu işin projesinin ihalesi de önümüzdeki ay içerisinde yapılacak. Çalışmalar kapsamında kullandığımız su ile arıtma tesisi ve deposu dahil olmak üzere suyun geçeceği su şebekeleri yenilenecek.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.