“Kırkpınar bir markadır”

20
649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanlığı kazanan güreşçiye verilen 16 bin TL, 20 bin TL’ye çıkartıldı.

HABER MERKEZİ
Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Namık Kemal Döleneken, yaptığı açıklamada, 649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık açık artırmasında Koç İhale Şartnamesi’nin belirlendiğini bildirdi.
Ağalık İhalesi’nin 27 Haziran 2010 Pazar günü Sarayiçi Er Meydanı’nda yapılacağını anlatan Döleneken; “İhaleye katılmak isteyenler, ağalık şartnamesi ve diğer dokümanları içeren dosyayı 3 bin TL bedelle belediye başkanlığından alabilecek. 50 bin TL muhammen bedelli ihalenin geçici teminatı 10 bin TL olacak. Bu fiyatlar geçen yıl da aynıydı. Bizim amacımız ihaleye katılan kişi sayısını artırmak ve rekabet oluşmasını sağlamak” dedi.
* Başpehlivan Ödülüne 4 bin TL zam
Döleneken, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı kazanan güreşçiye verilen ücretlerin artırıldığını belirtti. Daha önce başpehlivan olan güreşçiye 16 bin TL verdiklerini anlatan Döleneken, şunları söyledi;
“Bu yıl sadece başpehlivan ve başaltında güreşen güreşçilerin ödüllerine zam yapıldı. Geçen yıl başpehlivan olan güreşçiye 16 bin TL ödül vermiştik. Bu yıl 4 bin TL daha zam yaparak 20 bin TL vermeyi kararlaştırdık. Başaltı pehlivanlarına verilen 9 bin TL ödülü ise 10 bin TL’ye çıkardık. Kırkpınar bir markadır. Er Meydanında güreşmek güreşçiler için çok önemlidir” diye konuştu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.