“Kırklareli’ye ne kadar kaçak mal girdi?”

10
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nün 4 bin 900 paket Kaçak Sigara ele geçirilmesinin ardından son 10 yılda Dereköy Gümrüğü’nde yakalanan kaçak malları TBMM gündemine taşıdı.
HABER MERKEZİ
Turgut Dibek son on yıl içinde Dereköy sınır kapısında ele geçirilen malları Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya sordu. 
CHP’li Dibek; “Seçim Bölgem Kırklareli’nin Dereköy Sınır Kapısı’nda son 10 yılda, yıllar itibari ile ne kadar Kaçak Sigara ele geçilirmiştir? Ele geçirilen sigaranın piyasa değeri nedir? Dereköy Sınır Kapısı’nda son on yılda, yıllar itibari ile ne kadar kaçak içki ele geçilirmiştir? Ele geçirilen içkilerin piyasa değeri nedir? Dereköy Sınır Kapısı’nda son 10 yılda, yıllar itibari ile ne kadar kaçak gıda maddesi ele geçilirmiştir? Ele geçirilen gıda maddelerinin piyasa değeri nedir? Dereköy Sınır Kapısı’nda son 10 yılda, yıllar itibari ile ne kadar kaçak gıda dışı madde ele geçilirmiştir? Ele geçirilen gıda dışı maddelerinin piyasa değeri nedir?” sorularını yöneltti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here